| rrrrea a întrebat:

Buna,sunt mino am 19 ani, si sunt cu un baiat de aproximativ 30 de ani, tin la el foarte mult, stau cu el in casa de aproape 4 luni,e foarte bine,dar acum o sambata am iesit in oras la mine la club,iar baietii de acolo vorbeau aiurea, eu am mers la baie si in baie un baiat m.a intrebat de ce nu il salut, si i.am zis ca sunt cu prietenu..atunci a intrat el,a inceput sa bea, si la un mment dat mi.a cerut cheile de la masina sa plece, l.am intrebat daca se mai intoarce si a zis ca nu stie, eu m.am ridicat si am plecat acasa la mama, am inceput sa.l sun avea telefonul inchis, m.am panicat am luat vreo 20-30 de pastile. Dupa am iesit afara sa.l astept in fata blocului(stateam vizavi de mama), l.am asteptat vreo 2ore,a venit era cu un fost iubit de al meu, am incercat sa vorbesc cu el langa masina dar a inceput sa ma injure, am urcat la mama si l.am sunat,a inceput sa-mi reproseze ca nu sunt de el, ca il insel, ca toti m.au fu.t si faze din astea,eu cu riscul ca imi iau bataie am urcat sus la el, acolo el tot asa se comporta cu mine, mi-a zis niste chesti care m.au durut. Dupa vreo 1 ora s-a bagat in pat, am mers si l.am intrebat daca pot sa dorm cu el, sinanzis nu.A doua si a treia zi eram disperata el tot asa imi zice ca nu mai vrea sa auda de mine.Pana la urma intr.o seara imi zice ( hai la mine, dar sa fie ultima oara cand te chem si sper sa nu imi para rau)..de atunci au trecut imediat 1 sapt si stau iar cu el, dar el are asteptari de la mine gen(oral, anal) ceea ce nu pot sa fac mie scarba..nush cum sa ma comport ca sa nu cumva sa ne certam iar.Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| AlexandraCris a răspuns:

Păi e cam aşa: tu eşti tânără. Ai toată viaţa înainte. Dacă te-ar iubi, da, ar merita să mai stai cu el pentru că şi tu îl iubeşti. Dar el nu te iubeşte. Îmi pare rău să îţi spun asta, dar el te foloseşte. Nu ştiu care altă fată de 19 ani ar sta cu el, care are 30 de ani. Mai bine lasă-l. Ştiu că e greu. Dar poate sunt alţii care chiar te merită. Şi care te vor iubii şi te vor preţuii. Nu te vor folosi doar la pat. Sunt ferm convinsă că dacă va da de una mai "bună" şi mai frumoasă decât tine, la tine va renunţa. Aşa că decât să suferi mai mult mai târziu când sentimentele vor deveni mai puternice, mai bine renunţă la el acum. happy

15 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Nu trebuie sa-i faci placerile daca ti se par scarboase: oral si anal, daca nu vrei- nu o face! pentru ca vei regreta. nu trebuie sa faci nimic de genul asta pentru el sau pentru relatie
ai demnitatea ta si el trebuie sa-ti respecte preferintele
daca nu esti vinovata adica daca nu l-ai inselat, spune-i ca nu ai gresit si daca continua sa faca toate crizele astea pune-l sa-ti aduca dovezi.

| rrrrea explică (pentru wolder):

Nu este genu sa vorbeasca fata in fata, el mai bine pleaca, atunci era beat cu cu prietenul lui de m.a jignit
nu o sa fac asa ceva..si chiar daca o sa-mi fie greu vreo 1 sapt, imi trece

| neutrino a răspuns:

Daca nu-ti place ce-ti cere, nu inteleg de ce stai. Sper ca nu speri ca el te doreste numai pentru ochii tai frumosi. Pentru el esti "un divertisment", nimic mai mult.

| sofisis a răspuns:

Te considera si trateaza ca pe o centurista (ca sa nu zic direct curva).
Motivul pentru care iti cere lucrurile astea este ca i s-a bagat in cap ca esti o femeie usoara si s-a gandit sa te umileasca putin.
FUGI de langa el. NU pleca, FUGI cat te tin picioarele. Este nesimtit si badaran. Nu pentru faptul ca vrea anal si oral ci pentru ca o face ca sa te umileasca pe tine, nu ca sa aveti viata sexuala implinita.

| pietrean a răspuns:

Ei vezi,aceasta inseamna diferenta de varsta atat de mare,la varsta voastra! Dar si de perceptie a vietii, de imaturitate.
El doreste doar placerea fizica, te doreste doar ca pe un obiect sexual proaspat, tanar.El doreste o femeie care sa-i fie sclava, atat in casa cat si in pat.Cum de nu ti-ai dat seama din comportamentul lui verbal si fizic, ce-i poate pielea? Te mai intrebi "ce ai de facut"? PARASESTE-L pana nu-ti distruge tineretea! Te-ai lasat calcata in picioare destul, nu vezi ca se poarta cu tine ca si cum ai fi proprietatea lui? Te santazeaza, pana o sa-ti dea cu piciorul si la figurat dar si la propriu.Inca o fata,debusolata, cazuta in plasa unui neom, care crede ca daca are ceva intre picioare, poate sa se poarte ca un animal!
Te mai intrebi inca "cum sa ma comport ca sa nu ne mai certam"? Stai pres in fata lui, daca iti place sa fii asa ceva! Iti garantez ca o sa ridice si mana la tine si atunci o sa fie si mai rau pentru viata ta.Pleaca acum, cat poti de repede, chiar daca o sa-ti fie rusine sa te intorci la ai tai.Te vor intelege si poti sa-ti refaci viata fara sa ramai cu sechele, traume.Ce sa faci? PLEACA, PLEACA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să te desparți. Are 30 de ani. Tu 19. Da, știu, sunt și cazuri excepționale unde chiar și cu diverența asta de vârstă, acele persoane se iubesc. Dar asta e foarte rar și nu e cazul la tine. La 30 de ani nu și-a găsti ceva de teapa lui așa că a stat cu...ce a putut :/ Adică cu tine. Mă rog, tu poate îl iubești. Dar el pe tine, iartă-mă, nu prea. El știa că ai vrut să te întorci la el și a profitat de slăbiciunea asta și ți-a băgat-o pe asta: "da, poți veni la mine dar numai dacă blabla" înțelegi tu. Nu văd vreun gest de dragoste aici. Iartă-mă sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti troll sau ce? la ce mai pui intrebarea aia nu stiu, parca nu ai sti. Vrei sa fii carpa, te prefaci ca e aceadea si faci ce trebuie, ai respect de sine, pleci si cauti unu de varsta ta cu mai mult creier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestea de iubire dintre un cocalar cu Mercedes si lant la gat si o pustoica care dupa ce a terminat toti baietii de varsta ei, a sarit in bratele unui "barbat matur" care o intelege. Apoi se intreaba de ce este catalogata "curva". Filmul asta e pe toate strazile, in toate localitatile. O situatie care poate fi evitata daca le oferi propriilor copii un minim de educatie.

O sa-ti fie greu. Deja la 19 ani ai un trecut. In general fetele de teapa ta isi cauta parteneri prin alte locuri, incearca sa gaseasca un credul care le va lua de bune. Deja toti cei cu care se cunosc le cauta doar pentru sex si nimic mai mult. Ai toata viata inainte, sunt sigur ca vei gasi barbatul care sa te pretuiasca pentru ce va crede ca esti si nu pentru ce esti. Si veti trai fericiti pana la adanci batraneti!

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el, el nu este pentru tine. Nu vreau sa te descurajez si sa te fac sa te intristezi si mai tare, dar isi cam bate joc de tine. Eu zic ca nu merita sa te multumesti cu atat de putin, tu sa ii faci pe plac doar pentru a fii cu el, iar el se comporta cu tine ca si cum ai fii o carpa, scuza-ma.

| bbu2eugen a răspuns:

FRATE RENUNTA LA EL TU NU VEZI CA E BATJOCORESTE? ISI BATE JOC DE TINE MAI RAU CA LA O PANARAMA? serios? Ai un viitor in fata fato! Vezi ti de el lasa l dq pe asta de 30 de ani ca a fraierit multe ca tine...

| alezander12 a răspuns:

Si vrei sa zici ca este ceva normal de-ti cere anal si oral? Asta ar insemna ca nu te pretuieste, ca nu a uitat inca acele cuvinte care ti le-a spus, ca te-ai f. cu toti.Asta e parerea mea! Deja in continuare tu decizi ce sa faci!

| ImNutellingYou a răspuns:

Ce crezi că aşteaptă un bărbat de 30 de ani de la tine -_-, din câte povesteşti ăla numa bărbat nu îi, pare un pedofil, eu îl băgam la mama-n... de mult. Înjurături, avansuri şi încă mai stai cu el? nu eşti cu toate la cap fără supărare, caută-ţi unul de vârsta ta care să aibă şi altceva în cap înafară de SEX. baftă!

| Brunilda a răspuns:

Wow! S-a comportat si inca se comporta atat de urat cu tine si tu tot mai stai cu el? Oricat de mult l-ai iubi,ai grija! Nu ii permite sa te trateze asa,nu are importanta ce ai facut inainte sa ai o relatie cu el, o data ce a inceput o relatie cu tine te-a luat cu tot cu trecut si nu are absolut nici un drept sa iti reproseze chestiile astea iar daca spune ca il inseli sa iti arate dovezile precum ai facut-o, ceea ce nu prea cred ca are! Cine stie ce prostii i-a bagat in cap fostul iubit si el crede! Oricum, are un comportament foarte imatur si se vede ca NU TE IUBESTE SI NU ARE INCREDERE IN TINE! Nu iti fa sperante ca il poti schimba, asa ca gandeste-te foarte bine daca merita sau nu sa continui relatia!

| rrrrea explică:

Multumesc mult...

| rrrrea explică:

Faza e ca tin la el, aseara am stat si m.am gandit, si e mai usor sa sufar vreo 1sapt, ca am prieteni care ma fac sa uit...decat sa mai fac vreo prostie mai tarziu
Aseara am adormit cu spatele la el, nu am vorbit, acum el e plecat a zis ca se intoarce diseara
Are o gramada de tarfe care cand vad mercedesul si lanturile de la gat imediat sar in pu.a, eu nu am fost asa eu nu stiam ca are toate astea