| Modulsport a întrebat:

Sunt momente în care simt că relația nu mai funcționează. Adică...trec 1 zi, 2 până îmi dă mesaj, durează ore bune până îmi răspunde și parcă vorbește cu mine de parcă nimic nu s-ar fi întâmplat. Nu mai vorbim atât de mult ca înainte, dar sunt și zile în care nu e chiar așa, câteodată simt că se implică. Chiar dacă nu face nimic, tot nu îmi răspunde la mesaje. Citește mesajele și răspunde când vrea el. Încerc să nu fiu sâcâitoare, pentru că nu vreau să îl bat la cap cu asta, dar nu știu ce să fac... Ce credeți?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Username272 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa il întrebi de ce este asa, nu iti fie rusine, nu te lasă mai jos ca el si sa fi cu frica in a nu-l supăra, pentru ca daca faci asta o sa si-o ia mult in cap si o sa profite de bunătatea ta, vad ca esti o fata care tine mult la el si il iubesti, fi putin si tu mai indiferentă și eu cred ca o sa se schimbe si o sa isi dea mai mult interesul, fi inteligentă, răspunde mai cu sec, si ai sa vezi cum o sa isi dea el mai mult interesul, asta in caz ca daca te mai iubeste, e spoibil sa nu mai simtă nimic pentru tine, dar vorba aia, speranta moare ultima, sper ca ți-am fost de ajutor

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe facuta o sedinta ca sa se investigheze cauza care afecteaza, sa nu fie cineva intre voi mai stii

| whatevernvm a răspuns:

Aia în care nu vorbiți câteva zile nu e relație

| Adry05 a răspuns:

E atitudine de om care a observat ca merge orice face. a observat că-ți poate răspunde la mesaje oricând fără să faci nimic așa că profită de asta și face altele și-ți răspunde și ție când n-are ceva mai bun de făcut.

| RAY a răspuns:

In primul rand nu este o relatie, nu stiti sa faceti diferenta logica, e pur simplu o joaca intre copii imaturi atat, daca ati fi maturi ati vorbi intre voi, cei drept va plac astfel de jocuri

| ywar a răspuns:

La varsta voastra orice e permis pentru ca sunteti foarte necopti. Pentru tine: incearca sa eviti sa-l bati la cap si sa fii un fel de ciocanitoarea Woody, iar pentru el: daca nu-l intereseaza usor, usor da si tu inapoi. E ca un tango, fiecare trebuie sa-si faca pasii lui si atunci va fi bine.

| Clytia a răspuns:

Am întâlnit și eu un "domn" care face exact acelaș lucru. Singura diferență e că noi nu suntem împreună. Sfatul meu e să nu-l mai cauți, iar când îți va scrie el, îi spui ce simți, ce te deranjează, iar dacă va continua, cel mai bine ar fi să te desparți de el. Nu trebuie să te implici doar tu. Dacă lui nu-i pasă, adio!

| Modulsport explică (pentru Clytia):

Am vorbit cu el și a spus că lui îi pasă.