| ancaaa123 a întrebat:

Sunt noua pe aici. si vreau raspunsurile voastre sincere.
Trecand peste introducere, vreau sa va spun ca eu si iubitul(eu am 18 el are 19) meu suntem impreuna de 2 ani. si stam amandoi in apartamentul lui de 1 an si ceva.Eu il iubesc mult. e foarte dragut, facem totul impreuna de la mancare, curatenie pana la dus si altele, ma strange in brate inainte sa ne culcam iar apoi ma saruta si imi spune "Noapte buna", iar apoi ma inveleste. are grija de mine.
Ceea ce voiam sa subliniez este ca e foarte dragut si tandru.
Iar intr-o zi a venit la mine, ca sa ma ia ca el avea treaba si eu m-am dus s-o vad pe mama, dar mama nu il prea agreaza (zice ca-i un Golan) si zice ca el e cu mine doar pentru ca arat bine si ma intreaba deseori daca am facut ceva, dar el e foarte dragut si respectuos, ba chiar a venit in costum si I-a
adus mamei flori si mie la fel.
Cand l-a vazut mama a zis ca arata bine, ca stiu sa-i aleglaughing
dar cica tot crede ca-i un Golan. ca are masina. si ca de unde o are
Stiti cumva cum sa o fac pe mama sa vada ceea ce vad eu?
Cum sa-i explic, ca am incercat de nenumarate ori dar nu vrea sa inteleaga.
Multumesc pentru ajutor.
Va puphappy

Răspuns Câştigător
| missandrab a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu cu mama. Vai..ca o sa mananci bataie, ca se va duce la curve si te va lasa in casa, ca ai sa vezi tu ce o sa patesti...Cand a vazut cum decurg treburile si ca nimic din ce zicea ea, nu e asa... a inceput sa se poarte mai frumos cu el, decat cu minelaughing Dar pana atunci, nu putea nimeni sa o induplece. Cred ca mamele, asa sunt ele structurate, cel putin cele de peste 45 de ani, au o problema cu viziunea despre lume. Nu-ti raman prea multe de facut, ca oricum n-ai sa reusesti, las-o pe ea sa se convinga, singura. Pentru asta, trebuie timp si rabdare din partea ta si a partenerului tau! Bafta!

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Arata-i mamei tale cat de fericita te face "golanul" asta al tau si va inceta.
Ca orice mama,se teme sa nu cumva sa faci o alegere gresita si,pentru ca nu cunoaste amanunte ale vietii lui,il judeca.
Arata-i mereu cat de fericita esti cu acest baiat si convinge-o ca alegerea ta e una nu doar buna, ci perfecta!
Las-o sa spuna ce vrea, zambeste mereu si adu-l mai des acasa, sa-l cunoasca, sa-l vada cum se comporta cu tine...
Si va fi bine.
happy

| Picasso a răspuns:

Asa sunt mamele, poate a avut vreo experienta neplacuta ( nu vreau sa te jignesc), sau poate se uita prea mult la televizor, sunt unele emisiuni de iti spala creierul, pune in evidenta greselile barbatului cat si a femeiii, sterge progrmul ala tongue laughing, su poate ca stie mammi ce stie! Tu arata-i in continuare ca nu e asa! Si eventual zi lu iubitel tongue sa vb cu mmmi tau, lasa-i singuri sa se descarce!

| neutrino a răspuns:

Depinde numai de el daca doreste sa intre in gratiile mamei tale.

| Alcyon a răspuns:

Las-o in pace, asa-s mamele. In timp o sa se convinga singura, ca baiatul e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca maica-ta vrea sa fii tinuta intr-un palat din aur. nu ai nici-o datorie sa-i schimba parerea, dimpotriva, poate va crede ca baiatul te manipuleaza. lasa situatia asa, n-ai ce sa faci si traieste-ti viata. maica-ta n-are nici-un drept sa-si bage nasul, esti majora.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Acum orice i-ai zice, mama ta iti dai seama ca isi va sustine punctul de vedere.
E ciudat, cum de te-a lasat sa stai cu "golanul".

| ancaaa123 explică (pentru SefaTa97):

Pai el nu e un Golan. sau ce mai zice ea.e foarte draguthappy
dar ea nu vrea sa inteleaga asta.

| Caraman_Ludmila_2000 a răspuns:

Pai in aceasta situatie tu traiesti aceasta bucurie nu mama ta, multi parinti nu pot realiza ca copii lor au crescut si deja nu mai sunt "proprietatea" lor de aia ei incearca sa-i intoarca inapoi, o sa-si dea ea seama pe parcurs ca el e persoana care te face fericita iar pina atunci succese:-)

| DarkMarx123 a răspuns:

Orice parinte doreste sa isi protejeze odraslele si pe toti baietii cu care vei iesi o sa i faca golani doar ca sa te protejeze de ce e mai rau sau probabil sunt gelosi prin simplul fapt ca arata foarte bine, se imbraca foarte bine, se comporta foarte bine, ca are masina si cate si mai cate, pentru ca ea nu a avut parte de asa ceva. Pot spune ca, cu timpul o sa se obisnuiasca si o sa i placa