| Ralu345 a întrebat:

Buna,sunt noua pe TPU si as vrea sa va intreb ceva:
-Ieri seara m-am jucat cu prt meu si eu fiind virgina, el a incercat s-o introduca dar a intrat f.greu si dintr-o data a intrat eu ma opream de fiecare data cand avea placere, a bagat-o doar de 2 ori in rest ne-am chinuit s-o bage nu am folosit prezervativ dar el nu a ejaculat in mine de fapt nici nu a ejaculat pentru ca nu a avut placere si nici eu nu avusem. Dupa 5 min a curs f. putin sange si ma durea acolo. Dimineata cand ma sculasem eram curioasa sa vad daca am o gaura acolo nemaifiind virgina, dar cand colo ce gasisem himenul meu era intact dar era rosu si imi curgea putin sange nu mult, iar dupa 2-3 ore sangerarea se oprisera.M-am uitat acolo jos si himenul revenise la normal adica era alb.Am auzit ca poate am un himen elastic si mai sunt virgina.Adevarat? Lamuriti-ma va rog sunt foarta ingrijorata! Mai am o intrebare daca nu mai ma culc cu nimeni foarte mult timp himenul se reface la loc? Funda cine imi raspunde explicit si fara jigniri va rog!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai esti virgina, chiar daca ai himenul elasti. Eu cred ca mai vezi doar inelul himenal, care ramane toata viata, dar himenul s-a rupt. NU mai esti virgina, esti femeie acum. Nu uita de prima consultatie ginecologica obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale.
Nu, himenul nu se mai reface niciodata, indiferent cati ani nu ai contact sexual. Chiar si peste 50 de ani daca vei avea urmatorul contact sexual, himenul va fi tot rupt.

| SameMistake a răspuns:

Daca el nu si-a bagat penisul complet, si nici prea mult, este posibil ca himenul sa nu se fi rupt de tot. S-ar putea sa se rupa in mai multe "reprize" si astfel sa mai ai sangerari si la al doilea, al treilea contact sexual.
Dupa ce numai curge sange deloc, iar himenul tau este rupt( ceea ce nu prea o sa poti sa vezi tu, mai ales ca gaura aceea se dilata doar la excitare), atunci va incepe sa apara si placerea. Pana atunci, posibil sa mai doara un pic.

Si la mine a durat vreo trei partide pana sa se rupa complet si abia atunci a incetat cu sangerarile. E ok!

Si nu, himenul nu se reface la loc niciodata.

| RAY a răspuns:

Poate o partea s-a rupt nu totul, poate un pic si exagerezi daca a bagat-o un pic cum sa te dervigneze

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai eşti virgină :(

Nu cred că mai eşti virgină nici d.p.d.v. fizic!
Este suficientă o penetrare de 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă a curs "f. putin" sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Nu mai esti virgina!

| Alcyon a răspuns:

Si de ce esti asa ingrijorata? Nu esti nici prima, nici ultima fata din lume care se dezvirgineaza. Nu stiu ce varsta ai. Daca ai sub 18 ani, in loc sa te uiti la ce ai intre picioare, mai bine te-ai uita la manualul de romana (asta daca vrei sa ai o meserie decenta).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asa stau lucrurile, cum spui, este posibil sa mai fii vigina, si da, daca nu mai incerci din nou, dupa cateva luni ai putea sa te prezinti ca virgina.

Totusi, mergi la un control ginecologic!

| MeddyMaddy a răspuns:

Virginitatea consta in faptul ca ai facut actul sexual, dar sigur ca daca ai himenul elastic te poti da in continuare virgina la urmatorul iubit(daca vrei sa fie urmatorul).