| Vreau sa mi se stearga contu a întrebat:

Sunt pe stop si trebuie sa merg la spovedit. Ma pot duce sa ma spovedesc daca sunt pe stop?

23 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu te duci, mama mi-a spus ca este pacat. Asa este de cand lumea, nu este voie.

| Malvina24 a răspuns:

Nu te duce! e pacat! seara pune-te in genunchi spune rugaciunea si apoi spune-ti pacatele! Dumnezeu te va auzi cu siguranta!

| Elena1234456 a răspuns:

Nu.este pacat sa intri in biserica cand ai menstruatie.

soothe
| soothe a răspuns:

Du-te domnisoara cu inima buna! Nu treci prin fata altarului, rogi pe parinte sa te binecuvinteze, ii spui ce si cum si de obicei el iti poate da dezlegare. El este seful in biserica!

| OanaG a răspuns:

Mie mi-a zis mama ca nu e bine sa intri in biserica cand esti pe stop big grin

| tim a răspuns:

Ei, si pe trecere se mai trece pe rosu, nu?! oricum daca e un preot mai tinerel nu crezi ca-i zboara mintea de la alea sfinte la ...altceva,chiar si o secunda cat te priveste, apoi se uita in sus, normal. nu cred ca are nimic

| death a răspuns:

Dacă Dumnezeu te-a creat cu ciclu menstrual, să facă bine şi să tacă din gură dacă intri cu el în biserică. Eu ştiam că imaginea creştină despre Dumnezeu e medievală şi revoltătoare, dar de ce e un păcat să ţi se întâmple ceva natural care nu depinde de tine?

| Vreau sa mi se stearga contu explică:

Cica ce treaba are una cu alta, pai are ma ca stiam ca nu avem voie in biserica daca suntem pe stop. Daca nu stiti nu mai comentati aiurea ca sa va bagati si voi in vorba ok?winking si brunetha94 ce sa se intample fata laughing normal ca nu se intampla nimic cu tine sua corpul tau doar ca stiam ca e pakat,. doamne decat sa raspundeti fara sa stiti mai bine stati in banca voastra

| Vreau sa mi se stearga contu explică:

Stie cineva din proprie experienta, care s afi intrebat un parinte ceva?

| Vreau sa mi se stearga contu explică:

X zice ca nu y zice ca da, e cineva care stie de la un parinte daca avem voie sau nu?

| Vreau sa mi se stearga contu explică:

Pai si ce fac?:O raman nespovedita?sigh

| eugem35 a răspuns:

Nu este paca uitate si tu in biblie ca spune sa un atingi o femeie care are o scurgere si atuntot ce atinge ea este murdar si pina apune soarele este necurat citit biblia cu atentie.

| elamit a răspuns:

Pai nu stiu, dar asta e lasata de dumnezeu mergi si intreaba la biserica si vei afla.

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Ce treaba are una cu cealalta?
Din cate stiu eu nu e niciun fel de problem.ca doar nu te pune sa te dezbraci, doamne ferestelaughing

| funnygirl a răspuns:

T poti spovedi mie mi-a zis profa d religie ca asta era inainte pentru ca p timpuri nu exisau absorbante acum nu are nimic stai linistita si spovedestetewinking

| funnygirl a răspuns:

Draga "malvynutza2 " nu e pacat ti-a confirmat tie asta un preot? de unde esti asa sigura? nu e pacat profa mea stie c zice pentru ca are fratele preot si daca a zis ea ca nu e pacat asa e. Deci poti sa te spovedesti linistita kiss

| perla a răspuns:

Postul a tinut 7saptamani, daca vroiai sa mergi cu adevarat la spovedit nu-ti alegeai momentul asta.fiecare femeie stie data aproximativa cand ar trebui sa -i vina nu? si apoi nu se intra in biserica nu numai cand ai ciclu dar nici macar 8 zile dupa si nu numai in biserica dar nu ai voie sa intri nici in curtea bicericii.canoanele bisericii spun ca orine face acest lucru si nu-l spune la preot e afurisit pe viata.si apoi cand preotul afla ca cineva afacut acest lucru sa darame biserica si sa sfinteasca locul si apoi sa faca alta ce spui? mai bine las-o balta. ai sa mergi alta data DOAMNE AJUTA!

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Practik nu avem voie sa intram in biserika cand suntem pe stophee hee... dar eu fara sa`mi dau seama am intrat si nu mii s-a intamplat nimicbig grin...depinde cat de credincioasa estiwinking

| alissa6 a răspuns:

Acum am gasit intrebarea si am zis sa raspund, e normal ca e pacat dar deoarece nu trebuie sa intri murdara in casa Domnului trebuia sa te spovedesti saptamana viitoare ii spuneai preotului ca nai putut veni si intelegea el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca ar fi pacat... dar eu te sfatuiesc sa margi sa te spovedesti...si eu o sa trebuiasca sa merg pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca e pacat ca o femeie sa intre in biserica in zilele respective

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cercetati Sripturile nu doar le cititii si uitati-va cu atentie in Noul Testament ce s-a intamplat cu Perdeaua dinlauntru templului cand s-a rupt, adica cand a murit Cristos, Legea lui Moise a picat putem spune asa, si tot o data aceasta cu intrareea in biserica cat timp esti pe stop, aceasta lege nu a mi-a fost acceptata de Dumnezeu si a dat o lege noua niste porunci noi cititi cu atentie tot Noul Testament

| mar3ia a răspuns:

Nu ai voie acelasi lucru mi sa intamplat si mie am intreabat femeia si a spus ca este pacat :X
sper sa te f ajutat