| Chimicqwert a întrebat:

Bună sunt speriat, ăștia de la Facebook aproape că m-au acuzat de pedrofilie sau prădător de pornografie cu mynori scuze că scriu sa doar că și aici cred că cuvintele sunt urmărite dar cam așa a sunat in atenționarea de pe Facebook ..nu am unde să spun fiindcă mi-e jenă de reacții și acuzații ce nu-s adevărate abia de i-am spus lui maică-mea și așa se uita ciudat la mine.
Am 21 de ani eram doar curios să citesc niște articole sau niste postări care pe google nu am găsit tot pe Wikipedia etc. era vorba de LGTBQ similar cu asta asta mai era o mișcare numita "AMBLA" era legat de pedrofilie sau chestii de genul și am vrut sa citesc despre asta pe Facebook la căutare și imediat mi-a apărut pe ecran textul următor cu semnalul exclamări la Facebook spune așa: atenționare de la Facebook ai folosit un cuvânt ce se asociază cu abuzul sexual la copii apelați la organizațiile speciale pentru ajutor! M-am speriat, ce-am făcut rău? Doar voiam sa citesc despre asta postări sau alte articole de la oameni care nu erau pe google ...am ieșit repede de acolo nu am înaintat. Scrieți și voi și vă veți convinge ..am căutat despre atenționarea asta la Facebook pe google și cică se urmărește tot ce scrii și cauți la search.te acuză, ești urmărit pe google e la fel. puteti să îmi spuneți ceva despre asta să dorm liniștit că eu nu am făcut nimic rău, nu vreau să mă trezesc cu miliția pe la poartă dintr-o chestie stupidă.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce sa scriem si noi, un prost e suficient adica tu, pe Facebook poti fi urmarit penal daca scrii mesaje cu tenta sexuala sau amenintari sau injuri, numai cauta articole despe sau cu pedofili in special pe Facebook ca dai de belele, curiozitatile astea nu i si au rostul ce nu i ti este bine asa cum esti? Vrei la racoare?

| Lukasssz a răspuns:

E ok

| FreddieM a răspuns:

Cred ca e suficient sa nu mai abordezi niciodată subiectele astea. Vezi ca peste tot în lume exista o autoritate, care ar fi,, Politia Postala'' care imediat se sesizează dacă este un pedofil, simpatizant terorist, rasist etc în rețea și-i afla imediat locația, mobilă sau acasă. Ei doar transmit autorităților locale cine-i suspectul și-l inhata. Nu glumesc, e pe bune. Și invata-i și pe ceilalți. Și e valabil și dacă insulti pe cineva, tot infractiune se cheama. Și uite-asa se poate educa o natiune întreaga.
Cheers

| CIaudiu a răspuns:

Esti speriat de bombe bro. Nu patesti nimic. Doar te-au atentionat ca ai folosit un cuvant care este asociat pedofiliei/abuzului sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca asasinezi limba materna nu te-au acuzat?

| FreddieM a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul a spus ca modifica cuvintele incriminatoare intenționat din motive de protecție. Scuze pentru clarificare.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai liniștit ca nu pățești nimic. Se trage de la anxietate.

| Willis a răspuns:

Este o avertizare, atât.
Dacă tu continui, este treaba ta.

| kieonami0999 a răspuns:

Stai liniștit, fără griji că nu se întâmplă nimic.