| didii a întrebat:

Sunt tot eu, Diana big grin!

Am renuntat la acel baiat care toata lumea m-a sfatuit sa-l intreb daca vrea sa fie cu mine, pentru ca s-a ivit un baiat in calea mea si se pare ca ii place de mine! big grin

Am sa va spun ce s-a intamplat ieri, si as vrea ca voi sa va exprimati opiniile, daca merita sa-l intreb daca vrea sa fie cu mine.

Prietena mea, Denysa, mi-a facut cunostiinta cu toti baietii si toate fetele din gasca ei. Mi s-au parut toti super de treaba, fete nu prea sunt, decat 2.

Cand l-am vazut pe cel mai mare din ei (14 ani, aproape 15), imi batea inima "tica taca, tica taca", desi eu nu ma prea rosesc daca mi-e rusine. Pur si simplu am simtit ca mii s-au inmuiat picioarele cand l-am vazut. Imi place de el super mult, este brunet, are ochi caprui, este de inaltimea mea, are varsta mea, si pot sa spun ca avem foarte multe in comun. Si el locuieste cu tatal lui vitreg si cu mama sa, dar nu as vrea sa dau asa multe detalii despre el.
In fine, ieri am stat afara cu ei "la masutza". Locul se afla langa linie, si acolo este o masa de lemn, si de aceea ii se spune asa.
Seara, am ramas doar eu, el, Denisa si un prieten de-al lui.
Ne-am plimbat pe afara, si povesteam. A inceput sa se insereze, si prietenul lui trebuia sa plece acasa.
Mi se pare totusi ca ii place de mine. Ieri se tot juca cu parul meu, dupa care, atunci cand eram pe banca, s-a asezat cu capul pe genunchii mei, iar eu am inceput sa ma joc cu parul lui, si tot palavrageam pe acolo cu Deny.
Pe la 10 fara 10 seara, Deny a spus ca ea merge acasa. Noi am mers cu ea ca sa o conducem, iar noi am mai ramas 10 minute afara, dupa care i-am spus ca ma duc si eu acasa. El a spus ca vrea sa ma conduca ( ca si in noaptea precedenta), si am zis eu OK. A venit cu mine, m-a condus pana la usa, si apoi a plecat si el. Eu m-am dus sus, pentru ca locuiesc la bloc, la etajul 4, si am vazut ca tata a montat o usa noua. Eu n-am avut cheia de la usa noua, asa ca am batut la usa. Nimeni nu mi-a raspuns. Am mers inapoi jos la scara, si am sunat la interfon, ca ma gandeam ca nu a auzit cand am batut la usa. Nici la interfon nu mi-a raspuns. Telefonul imi era descarcat si nu il puteam suna. M-am dus la o prietena care sta in acelasi bloc cu mine, si nici ea nu a raspuns. Dupa aceea l-am vazut pe fratele ei si a spus ca ea iesise la o plimbare cu prietenul ei. M-am hotarat sa ma duc la Deny, ca sa ma lase sa il sun pe baiatul de care imi placea, dar nu vreau sa-i dau numele... big grin Mi-a raspuns si ea era deja in pijamale. L-am sunat de la ea, si l-am intrebat unde e. El a spus ca era pe la bloc pe la el, dar a spus ca era singur. Atunci l-am intrebat daca are chef sa stea la o poveste cu mine, si el a zis ca da, si m-a intrebat unde sunt. I-am spus sa vina in fata la Deny, ca il astept. El a spus " ok, in 3 min. is acolo."
A ajuns, iar Deny a spus ca ea merge inapoi in casa pentru ca era in pijamale laughing.
Am stat in fata unei scari, si am inceput sa povestim despre el, despre mine, despre ce ni s-a intamplat in trecut, etc.
Ne-am mai plimbat, dar pe la 23:30 i-am spus ca tata ar trebui sa fi ajuns de la prietena lui, si i-am zis ca ma duc acasa. Aaa da, inca ceva... Cand am stat cu el, se tot apropia din ce in ce mai mult de mine, pana ce am ajuns lipiti unul de celalalt laughing.
El a spus ca ma conduce din nou, dar cand ne-am spus "ceao, noapte buna", nu am sarit repede pe el sa-l sarut, desi am vrut, ci doar l-am sarutat usor pe obraz.
Astazi m-a sunat de vreo 7 ori ca sa vada ce fac.

Apropo, mai este o fata care il place super mult, dar el se fereste de ea tot timpul, ieri ii spunea la deny ca daca nu il tine pe el departe de mine aduce multe bunaciuni ca sa se dea la prietenul ei.
Si toata gasca a decis intentionat s-o sune ieri si sa-i spuna Deny ca noi suntem impreuna.
Zis si facut. I-a spus. Avea o voce trista dupa aceea. Mai peste o jumatate de ora, ea o suna pe Deny si ii zice ca era sa cada de la etaj cand a auzit, si noi toti am inceput sa radem laughing.

Astazi a sunat-o pe Deny din nou si i-a spus ca nu stie ce sa mai faca si ca ii vine sa se omoare si chestii din astea.
Credeti ca am exagerat putin?

Credeti ca acel baiat ma place?

Credeti ca ar trebui sa-l intreb daca ar vrea sa fie cu mine?
Nu prea sunt sigura de mine, asa ca vreau si opiniile voastre.

Cea mai interesanta opinie, primeste Fundoi!love struck

Multzu` Anticipat!

Răspuns Câştigător
| FataTPUpunctRo a răspuns:

:O Uau ce poveste minunatalove strucklove struck n-ar strica sa-l intrebi... dar e mai potrivit sa faca baiatu primul paslove struck dar fi atenta yop iti zic alta solutie: cand sunteti singuri de ex. cand te conduce acasa inainte sa pleci in casa incearca sa-l saruti :* daca el te refuza inseamna ca nu-i place de tine. Daca si el raspunde la fel inseamna ca te placelove struck si apoi totul va veni de la sinewinking

Fundoipuppy dog eyes?

6 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Pai da dc nu?

poti sla intrebi

aveti o relatie de prietenie foarte frumoasa

si ai putea sa faci tu primul pasmai ales ca il placi atat de mult

si da te place mia ales ca a stat cand l-ai pupat pe obraz a venit sa stea cu tine noaptea

mi-a facut mare placere sa citesc aceasta povestioara

team pupat
:*:*:*:*

| Miauti a răspuns:

Eu cred ca nu sti ce vrei si am presimtirea ca o sa te desparti de el.

| girlemita243 a răspuns:

Daca iti place de desprecare ne-ai vb acorda-ti o sansa si vezi daca te place si el pe tine, daca e putin timid poti lua tu initiativa.

| Alexandrion_6425 a răspuns:

Nu trebuie sa-l intreb daca vrea sa fie cu tine si nu-i frumos. Invita-l in oras. Da semne si asigura ca vede si el fara sa spui esti indragostita de el. Cand momentul potrivit incearca sa-l tii de mana si incearca sa-l saruti frumos si incet. Daca nu ai bani de iesit in oras, cheama-l in parc. Plimbati-va sau stati pe o banca. Succes! Nu-i rusine ca o fata sa faca primul pas si sa faca cinste. Dupa povestirea ta, cred ca este indragostit de tine. Fii optimista! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poveste happy cred ca si el te place cum il place si tu pe el. incearca sa il saruti sa vezi daca iti raspunde. mult succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super poveste! apropo, da, ii plkace de tinetongue, sper sa vii cu partea a 2-a (vesti bune gen:is cu el)tonguesuccestonguetongue:*