| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un baiat plecat in Spania de ceva timp si as avea nevoie de cateva sfaturi de la fiecare... Povestea mea este destul de lunga asa ca daca va iau prea mult din timp, va rog sa ma scuzati!
Am 19 ani si NU... nu am dat nici un sarut in viata mea! Prima mea "prietena" a fost pe la vreo 9 ani sau cam asa din cat imi amintesc dar nu a mers nimic. Ea m-a parasit deoarece la scoala in clasa ei radeau de ea cand ne vedeau impreuna.
Pe la vreo 10 ani am inceput sa ma ingras foarte mult si evident ca fetele ma respingeau mereu (cu toate ca ma purtam frumos cu ele si le faceam sa rada)
La 12 ani am ajuns in Spania datorita unor dificultati financiare din tara. Aici m-am ingrasat si mai tare intr-un an deoarece stateam aproape de Burger King si imi luase mintile. Intr-un final m-am uitat in oglinda si am vazut ca eram OBEZ (1.65 si 72kg).
La scoala au inceput sa rada de mine si imi tot spuneau "grasule", "uratule" si tot ce puteau sa ma faca sa ma simt prost.Pana la urma mi-am facut niste amici si am inceput sa ies cu ei mereu la fotbal, basket, inot pana am inceput sa slabesc. Aveam un stil sa zic normal nu ma prea interesa imbracamintea cu toate ca mama mea ma aranja mereu deci nu umblam nici nasol nici misto imbracat dar tot nu am reusit sa-mi fac nici o prietena pe nicaieri si incepusem sa ma simt tot mai singur.
La 15 ani m-am mutat la 200 de kilometrii de acel loc si am inceput sa ascult muzica Rock, Punk si derivate din acestea (nu cred ca asta e problema. nu ma machiez si nu umblu GOTHIC, pur si simplu NORMAL). La scoala eram mai indiferent cu anumite persoane si curios a fost ca le-am castigat respectul. Dupa cateva zile aud ca ii place la o fata de mine! Eu fericit, i-am cerut adresa de mail sa mai vorbim dar rezulta ca nu a fost asa vorbareata precum credeam/doream. si curios a fost ca in ziua in care vroiam sa o chem sa iesim la o plimbare sa ne cunoastem mai bine, ea vine cu noul ei prieten. Bun! Este viata ei, imi continui viata. Am inceput sala la 16 ani si m-am tinut 2 ani (am intrat in criza si n-am mai avut bani sa platesc nimic). Au mai trecut cativa ani si pana in prezent nu am mai avut nici o prietena. fetele de aici nu vor nimic mai mult cu mine, toate vor sa fim amici si nimic mai mult!
Luna trecuta am cunoscut o spanioloaica pe Facebook, care dupa mine credeam ca este diferita si ca in sfarsit mi-am intalnit jumatatea! Dar din pacate m-am inselat, vorbeam foarte mult zilnic, pana la 4 dimineata si niciodata nu ne saturam si vroiam mai mult! O amica de-a mea mi-a spus sa nu imi fac de lucru cu fata aia deoarece este o... dar eu n-am ascultat-o. Imi parea genul de fata cu care puteam sa discut mereu! Radeam impreuna mult, aveam subiecte de discutie din nimic si normal, eram foarte fericit. Ne-am intalnit pentru prima data fata in fata de ziua ei iar eu i-am facut cadou o cutie de ciocolatele. Ne-am plimbat pe un paseo vreo doua ore si am mai invitat-o la o inghetata. Dupa asta eram foarte fericiti si am vrut mai mult! Intr-o zi am chemat-o la mine sa-i repar laptop-ul (este ceea ce fac, sunt un computer geek) dar nu am avut tupeu sa fac nimic special, abia am atins-o din greseala pe mana. Dupa asta, fostul ei iubit si actualul cel mai bun prieten (pe care-l vede zilnic.) i-a zis ca-s ciudat cu toate ca nu ma cunoaste si ca nu-l cunosc dar cica ei nu ii pasa. Dupa toate astea, am mai chemat-o la mine acasa sa vedem un film horror iar eu ma gandeam ca poate voi avea tupeu sa ma apropii mai bine de ea! Asa a si fost, ne-am strans de maini la film dar nimic altceva! Ne despartea castronul cu floricele. Dupa film insa, toate au inceput sa mearga prost! Inventa scuze de genul "n-am net, nu-mi merge telefonul, nu-s acasa, n-am timp, sunt in Valencia la modelling" si normal ca incepusem sa ma simt prost. (curios a fost ca pe Facebook isi urca zilnic poze si comenta fotografii). Eu n-am mai rezistat si i-am zis ca-mi place de ea! Atunci ea mi-a spus ca a tentat-o sa ma sarute in ziua filmului dar ceva a oprit-o insa acest lucru a tinut pentru 2 zile apoi iar a inceput sa vina cu aceleasi scuze! Alaltaseara am vorbit cu ea, eram fericit pana cand imi spune ca prietena ei i-a urcat o poza din telefon ce avea ea mai sexy pe Facebook (bun, nu-i nimic deoarece a sters poza) dar apoi a spus "dar asa se intampla cand ai iubit, tii fotografii de genul in telefon". N-am mai stiut ce sa zic, am intrat intr-o depresie! Am intrebat suparat (eram la cu webcamul dar nu am aratat supararea) "dar cine este norocosul?" atunci ea imi raspunde "Un baiat de aceeasi varsta cu mine dar sta in alta tara". De atunci am intrat intr-o depresie totala adica eu credeam ca simte ceva pentru mine daca tot ne petreceam atata timp "impreuna" (stam la vreo 4 kilometrii distanta). Atunci i-am spus ca am intrat intr-o depresie si ea m-a intrebat de ce? Ca atunci cand m-a cunoscut nu eram asa, mereu zambeam etc.
Daca aveam mai mult noroc in dragoste nu eram asa, dar cum nu am atunci am toate motivele sa fiu asa, toti prietenii mei stiu ca am avut prietena si ca AM sarutat! Le-am spus asta doar sa nu par eu cel mai "fraier" de asemenea nu am apelat la sfaturile lor deoarece stiu ca nu ma pot exprima si nu pot sa le spun tot adevarul.
Sa fiu eu? Sa fiu prea urat? Sa fiu prea tacut? Sa fiu prea vorbitor?
Am 1.79m acum si 66 de kilograme! Nu am cel mai perfect corp (mi-a mai ramas ceva din trecutul meu sadic dar alerg zilnic 30 de minute ca sa imi fac un corp bun!)
Asta sunt eu: http://i41.tinypic.com/2qwncxd.jpg

Ce as putea sa fac sa dau si eu primul meu sarut?

21 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

rolling on the floor Am citit ca boul tot.Asta pentru ca imi place cum scrii (pe langa faptul ca scrii corect, lucru rar intalnit). Deci inteligent esti.Am aruncat si o privire pe poza, gandindu-ma ca esti doar atat, dar nu e adevarat.Raman doua variante:
1.Esti la agatat si vrei sa impresionezi cu latura ta "extrasensibila" (contrafacuta) si altele...Lucru ce mi se pare pervers, dar s-ar putea sa puna botu' multe.happy
2.Esti dus cu capul rau de tot! Revino-ti!happyLasa latura sensibila, femeile nu sunt absolut deloc interesate de asa ceva, desi (aproape) toate pretind contrariul.Chiar ieri m-am convins, pentru a n-spea oara, ca e asa si am revenit la vechiul motto, care m-a insotit in viata:"Intai o f**i bine, apoi o iubesti!" si ii redai o mare parte din ce i-ai luat, folosindu-ti si latura sensibila, pentru a o readuce la echilibru (altfel devine isterica si e ca o iedera). Asa ca...Fii barbat!happy (Nu trebuie sa inveti asa ceva, trebuie doar sa vrei, sigur descoperi ce trebuie sa faci.)

| IsabelaIssa a răspuns:

Pe bune tu esti acela din poza si nu te plac fetele zici? pai imi vine greu sa cred sincer.esti tare dragut, serios vorbesc. nu stiu cum te vezi tu dar ceilalti eu cred ca te vad destul de dragut. pacat ca esti micut ca iti ceream un facebook :d ( glumesc). dar vorbesc foarte serios ca nu ai dc sa iti faci probleme. in primul rand ai inceput sa cauti pereche prea devreme.acum la 19 ani nu e devreme dar ai inceput sa iti faci griji de mic ca nu ai sarutat nici o fata.nu toti stiu ce e sarutul la varsta asta ...desi unii stiu mult prea devreme. a degenerat mult situatia.big grin nu mai fii disperat sa cauti fete, pentru ca cine te va iubi va veni singura nu va trebui sa o cauti, si incearca mai mult sa iesi cu prietenii in cluburi ( acolo sunt cele mai multe fete) plimbari etc, si nu te avanta prea mult la prieteniile dp internet. te pup si iti doresc multa bafta!

| Victoria a răspuns:

Am avut rabdare sa citesc toata povestea ta pentru ca mi-a atras atentia de la inceput si am ajuns la concluzia ca tu nu ai prietena nu pentru ca nu ai arata bine, ci din cauza caracterului tau. Am in clasa un coleg obez, insa nu e deloc complexat, toata ziua e vesel, sta cu baietii, asculta muzica la maxim, vorbeste si imbratiseaza fetele, poate are chiar si iubita. In schimb, alt coleg arata bine, e inalt, slab, ochi verzi, insa e batjocorit de baieti si sunt sigura ca nu a avut nicio prietena in viata lui. De ce? Din cauza CARACTERULUI. Degeaba are el aspect fizic placut, daca cand e vorba sa intre in vorba cu o fata se balbaie. Uite ce avantaj are cel obez: personalitatea, care atrage.
Ai stat cu fata la film si nu ai facut absolut NIMIC? Asta nu e bine deloc. Ce voiai, sa faca ea primul pas? Normal ca nu. Trebuia sa-i spui ca o placi, daca sentimentul era reciproc chiar sa o saruti, dar ai pierdut-o din cauza timiditatii tale. Motivul pentru care esti in situatia asta nu e in niciun caz aspectul fizic(inalt esti, dragut esti din cate vad in poza), ci personalitatea ta. Fii indrazanet! Intra in vorba cu fetele care iti plac, fie in autobuz fie pe strada, invita-le la un suc, fa-le complimente, noi adoram asta. NU sta mut si nu astepta sa te bage ele in seama. Majoritatea avem un mare orgoliu la acest capitol.
Da-i inainte cu tupeu, nu poti avea decat de castigat! >big grin

| mikaela25 a răspuns:

Stai linistit ca esti mumos foc...nu glumesc.la pariu ca sunt multe fete care intorc capul dupa tine...ar trebui sa fii mai curajos.atat.in rest ai tot ce iti trebuie. te pup dulce dulce dulce

| andreeaaa1 a răspuns:

Esti dragut cum arati desi am 12 ani nu-ti face griji in legatura cu iubita nu e ultima de pe lume

| tia a răspuns:

Pai, trebuie sa fii mai sigur pe tine si sa ai curaj sa faci tu primul pas. Nu te astepta din partea unei fete sa faca ea primul pas ( nu toate fetele sunt indraznete ). Si nu trebuie sa te simti ciudat tu fata de ceilalti colegi pentru ca in definitiv fiecare persoana are ceva aparte cu care impresioneaza. Mi-a placut povestea ta. Sa ai grija pe mai departe cu ceea ce iti doresti si fii si tu mai barbat tongue. bafta!

| kristinutza a răspuns:

TU? URit?
Te gindestice spui, estidestul de dragut, chiar aratsi nice si plu s nu estigras pentru inaltimea ta! Primul sarut...nu e din vina ta, ca nu a fost ci din vina fetelor ca nu te-au atras fizic...adica nu au putut-o face probabil, estiff frumushel stai kalm.

| georgiana_5779 a răspuns:

Poate ca esti prea ok. in tot timpul in care am citit, te-ai invinovatit numai pe tine. poate ca ele sunt vinovate.sau poate pentru ca esti prea timid. de aratat arati destul de bine. nu cred ca esti urat.nimeni nu e urat. sau poate ca esti prea disperat dupa acel sarut. adica eu nu vreau sa te fac sa te simti prost, dar eu am 14 ani si m-am sarutat cu 3 baieti. daca esti disperat, fetele simt asta si poate asta le sperie. :X

| Dana_3619 a răspuns:

Hmmthinking
Esti chiar dragutbatting eyelashes
Eu zic sa incerci sa fii mai tupeist, daca iti place o fata, da`i de inteles ca iti place de ea. Si sunt sigura ca vei gasi pe cineva potrivit tie, care sa te placa si din punct de vedere fizic, si din punct de vedere moral. Din tot ce ai scris aici, din felul in care te`ai exprimat, pari o persoana destul de inteligenta. Si nu conteaza varsta la care ai primul sarut, niciodata nu este prea tarziuwinking, nu trebuie sa iti fie frica, este ceva destul de usor, nu prea ai cum sa dai gres. Daca simti ca o fata te place, fii putin mai distant cu ea cateva zile, astfel o vei face sa te placa mai mult si va fi din ce in ce mai curioasa in legatura cu tine, astfel poate chiar va face ea primul pas.
Sper ca te`au ajutat sfaturile mele.
Daca mai vrei sa vorbim, lasa`mi un mesaj privat cu id`ul taubig grin

| Alecsanndraa a răspuns:

O haide, deci :O.Nu inteleg dc te crezi urat, gras etc
Esti chiar sweet dupa parerea mea, de fapt mai mult decat sweet. inaltime 1. 79 super ok. 66 de kg dupa parerea mea sunt destul de putine in comparatie cu inaltimea.Deci? care e problema? nu inteleg! din cauza unui sarut ai o parere foarte prosta despre tine si faci o mare greseala!
intr-adevar ai un trecut mai trist dar ai trecut peste tot.Nu ramane in trecut! nu te gandi la el! traieste prezentu si gandeste-te la viitor!(stiu ca m-am repetat)
si faza cu sarutu, nu a fost sa fie si nu face greseala de a saruta pe cineva doar ca nu ai facut-o niciodata, asta ar fi o prostie si nu o sa ai o amintire frumoasa cu primul tau sarut.toate la momentul potrivit. fiecare om are "o jumatate" chiar daca o gaseste mai devreme sau mai tarziu...vei gasi acea pers cu care sa poti vorbi orice, cu care te vei satura si cu care te vei iubi!
toate la timpul lor.acum traieste clipa! distreaza-te si scoate-ti din cap toate complexele din trecut!
si ink ceva nu am scris randurile astea numai de dragu de a face mai multe raspunsuri sau mai stiu eu ce, mi-am scris parerea si cred ca multi sunt de acord cu mine happy
Daca vrei sa vorbesti cu cineva si nu ai cu cine lasa-mi un mesaj privat (imi place sa ascult oamenii)
Bafta in continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii mai sigur pe tine in primul rand! nu exista persoane urate! fiecare are acel lucru care il face distinct de altii, ce daca nu ai sarutat la 19 ani, cum ai zis cu tipa asta, era destul sa o pupi finut, ca te saruta ea pe tine,winking, fii mai increzator in forte proprii si vei ajunge departe. Tine minte, cei al tau e pus deoparte, va veni si timpu cand te vei plictisi de plimbari.Eu am 1. 87 si 55 kg, deci sunt ff slab, dar asta nu inseamna ca nu am parte de fete.Tre sa fii constient ca o fata te poate place si ca esti tacut sau timid si ca esti tupeist si guraliv, indiferent de situatii trebuie sa fii increzatorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Auzi sti ce ia u id asta al meu ingerasmicmic si vb pe mess si o sa zic eu mai multe ok hai ca arati binewinking:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DIANA ARE DREPTATEA SUPREMA! Cand esti cu o domnisorica, trebuiesa ai mai multa indrazneala.TOTDEAUNA baiatul trebuie sa faca primul pas. PRIMUL meu sarut cu prietena(actualmente sotie), nu o sa-l uit pana ce moartea ne va desparti.Atunci a venit o invaluire in corpurile noastre si ne-am sarutat aproximativ 5-6 minute fara sa observam ca linga noi si-a facut aparitia birmaneza si sora de (atunci)16 ani.Am primit aplauze furtunoase cu BIsSS! Dupa sarut au urmat alte momente faine, de neuitat. APROPOS, A T E N T I E! AVEAM 1, 63 SI 76 Kg! Acum am ceva mai mult in greutate, avem doi copii frumosi(baiat 9 ani si fetita 3 ani) si este ACEEASI IUBIRE SI ACELEASI SARUTURI CA LA INCEPUT.CURAJ MULT!(incearca sa-ti stapanesti emotiile si schimba-ti frizura). S U C C E S!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut rabdarea sa vad ce te duce capul, tu crezi ca femeile din ziua de azi sta sa se gandeasca atat, cand vor ceva cu adevarat?
A-ti spun eu ca nu, asa ca tu daca i/ti doresti ceva il faci nu...asa e Si cu fetele ne plac baietii indraznetii, putin magarii sa zic asa...
nu trebuie sa te gandesti atat si nici sa ai reciti luceafarul unei fete pentru a sarutao.Esti dracut bine si daca ai avea mai multa incredere in tine in curand va veni si acel beso mult dorit.
Si cu tipele pe net mai usor ca in general o facem pentru ca suntem plictisite si sa uitam un pic de rutina zilnica.
nu mai pune botul
pupici multi si ai mai multa incredere in tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai un id de mess?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

:-o te consideri urat:-o:-o deci esti chiar dragut, si imi place si felul cum te imbraci si nu esti deloc gras...Trebuie sa fii tu insuti si sa te iubesti pe tine ca daca nu reusesti sa te iubesti pe tine nu te poate iubi nici pe tine altcineva.Si daca ajunge sa-ti zica te iubesc, tu tot timpu o sa negi pentru ca nu te accepti pe tine cum esti...

Fii tupeist, si tu insuti asa e cel mai important...si stii cum se zice:"ce-i al tau e pus deoparte":d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa zic ai putea sa intri pe id dulcika_scumpia01

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si vrei sa te cred?

| LittleLittleMarmaid_1333 a răspuns:

Sincer, si putin pe scurt ca e cam seara si incep sa vorbesc fara rost, nu ca n`as fi vorbareata, iti spun ca nu ai nicio problema! happy
Esti o persoana ft. speciala, se simte asta.happy Esti inteligent si frumos,[blushing] educat, etc.Ai grija cu unii "prieteni", caci, asa am patit si eu, si nu prea mai am incredere in ei. Prefer sa raman doar eu cu gandurile mele.Sau sa scriu pe TPU.
N`ai de ce sa-ti faci griji.
Stiu ca pare un cliseu dar asteapta si persoana potrivita te va gasi, sau tu pe ea din pura intamplare.happy
Si eu trec oarecum prin asa ceva... daca vrei poti sa`mi dai un mesaj.
Bafta in continuare`!winking
happy

| RomeoChicken7 a răspuns:

Ma is o mic am 9 ani jumate da si eu am o iubita si deja m-am surutat deja cu ea noi ne cunoastem de la 6 ani si de la 7 ne-am iubit reciproc si de atunci am luat-o incet neam cunoscut mai bine si tot mai bine deci ia-o incet ca soramea o luna cu o luna va tot cunoasteti si asa o sa ai parte de primul tau sarut

| mihalytomsen a răspuns:

Cred ca ai o problema cu tine insuti, nu ai incredere suficienta in tine, trebuie sa-ti schimi atitudinea, nu ai fost gras nici inainte iar acum esti chiar slabanog, esti obsedat de ingrasare, lasa angoasele astea, iti fac rau, in concluzie iti trebuie un psiholog.