| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Sunt virgina, am 18 ani si am intalnit recent un baiat de care cred ca m-am îndrăgostit (mai mult de aspectul lui fizic). El iese din cand in cand la plimbari cu mine, dar ma duce mereu în zone cu oameni putini. Si drept scuza la neimplicarea sa in a ma cunoaste spune ca e foarte ocupat deoarece are doua joburi. Cu toate acestea, el imi propune sa imi pierd virginitatea cu el. Problema este ca nu stiu ce sa fac! As face-o cu el dar credeți ca se merita sa imi pierd virginitatea cu cineva de care doar eu sunt atrasa? El nu isi da interesul, nu imi pune intrebari sa ma cunoască, deci sigur nu e interesat de mine, decat pentru placerea fizica. Sunt foarte confuza, inima îmi zice sa o fac în ciuda a ceea ce se va intampla dupa, dar vocea rațiunii imi zice sa ma indepartez de el, însă e destul de dificil pentru ca imi place mult de el. Voi ce parere aveti? Cum ar trebui sa abordez situația?

Răspuns Câştigător
| PIPER23 a răspuns:

Incearca sa nu'ti incepi viata cu stangul, si da'i pace acelui scamator ieftin de circ.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te asigur ca si acest baiat ar vrea o relatie doar ca nu a gasit fata potrivita si din cauza ca multe fete se lasa usor prinse in capcana lui,sfatul meu este sa nu faci sex cu el si sa devi indiferenta cu el sau sa vezi ce vrea de fapt el,sal cunosti,nu te lasa ca apoi te lasa el,pur simplu e atractie fizica nu iubire,find un barbat frumos e normal sa te atraga, daca tu nu vrei o aventura nu fa sex cu el, daca vrei o relatie ca stiu ca voi sunteti inebunite dupa nunta atunci vezi de o relatie dar poate vei face sex cu unu de care nu vei fi atrasa, barbati frumosi nu sunt multi si aia care sunt sunt mai curvari de fel, omului trebuie sa-i dai motive ca sa se implice intr-o relatie cu tine, crede-ma ca sexul nu-i un motiv, nu va consideram fete bune de o relatie daca facem sex cu voi si pur simplu obiecte sexuale

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca nu merita sa-ti pierzi virginitatea cu unul pentru care nu reprezinti nimic, mai ales ca vei regreta foarte curand dupa ce o faci, pentru ca te va parasii.

Eu te-as sfatuii sa-ti cauti unul care are sentimente pentru tine!

| corbulalbrosu a răspuns:

In afara de inima si suflet esti dotata sau cel putin asa presupun si cu creier, adica cu o gandire mai mult sau mi putin...rationala. Ar fi cazul sa folosesti cu preponderenta ratiune mintii contra imboldului inimii si a sufletului deopotriva. Parerea mea. big grin

| Rux04 a răspuns:

Este clar că nu-si doreste o relatie de lungă durată ci doar sex din moment ce te duce în locuri în care sunt puțini oameni si nu vrea să te cunoască. Nu te mai întâlni cu el!

| Lili514 a răspuns:

Daca iti place mai mult fizic de el, eu te sfatuiesc sa n-o faci. Plus ca daca el nu isi da silinta sa te cunoasca, sa aflati mai multe unul despre altul, e aiurea. Si de ce te duce in zone cu oameni putini? Suna dubios. Mai ales ca va fi prima data, asteapta sa gasesti baiatul potrivit, care te poate astepta cat timp ai tu nevoie.