| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Sunteți de acord să fiți cu "fostul iubit/ă " a surorii tale/frate?!

"Sora/fratele sa nu fie impotriva relației voastre, ba chiar sa va încurajeze."

Întrebarea este de curiozitate.
"Nu vreau sa aud :Cum sa ii faci asta surorii tale bla bla bal"

Vă întreb dacă ați fi de acord și de ce?!
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Maria54 a răspuns:

Nu Doamne ferește. Deodată ce a fost cu ea, clar ca nu mai exista atracție de la mine ca și cumnata e logic, adică așa ar proceda un om normal acum ma și întorc depinde și de situație, știu o situație de genul asta 2 surori cu unul, prima se îndrăgostește dar el nu de ea, cu timpul a văzut-o pe sora ei și el a plăcuto și ea la plăcut. El sa despărțit de prima și s-a combinat cu a 2 și prima a fost de acord pentru ca a găsit și ea pe altcineva așa ca NICIODATĂ SA NU SPUI NICIODATĂ

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, clar nu, ar fi o situatie jenanta

| ℓαυяα a răspuns:

Nu. Sunt destui băieți/destule fete pe lumea asta laughing

| DeathIncarnate a răspuns:

Nu,normal ca nu.
Se provoaca un discomfort oarecum, asa ca nu mersilaughing

| Andreeush a răspuns:

Nu aș fi de acord, sunt o mulțime de băieți din care pot să aleg.

| Hammurabi a răspuns:

Nu.
Sunt hetero.
Nu pot să fiu cu fostul iubit al soră-mii.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Eu vă întreb ceva iar voi îmi răspundeți altceva.

V-am întrebat de ce nu ați face asta, adică să detaliați.
Voi îmi răspundeți (sunt atâtea fete/băieți etc.)

Un exemplu :Nu a-și accepta sa fiu într-o relație cu ia /el deoarece ar fi un disconfort între noi și etc...

Nu înțeleg de ce nu ați accepta rolling on the floor adică mna nu va face alta gaura rolling on the floor

| OrdanKarris a răspuns:

Da as fi de acord sa fiu si cu sor'ta si cu fosta lu frac'tu. Da.

| RPA09 a răspuns:

Deci în liceu, când eram a 10-a, erau două surori gemene cu un an mai mari (adică a 11-a). Una din ele s-au combinat cu un boboc la vremea aia. Au fost împreună cam două luni apoi s-au despărțit. Apoi cealaltă s-a combinat cu el. Abia au avut o lună de relație.
La rândul meu sunt geamăn. Și nu m-aș gândi să fiu cu una din fostele fratelui meu.
Motive:
- dacă nu a mers cu unul/una dintre frații/surori, nu v-am merge nici cu celălalt/cealaltă. Pentru că în esență frații și surorile caută cam aceleși calități în parteneri. Daca nu au fost prezente prima dată, nu vor fi a doua oară;
- se crează o situație tensionată între frați. În sensul că acel/acea ex va fi motiv de discuții. Mai ales dacă prima pereche nu a avut o experiență prea plăcută. Zise v-a ajunge într-o situație de genul "primul frate/prima soră v-a insista pe defectele fostului/fostei pentru a-și feri fratele/sora de o posibilă relație nefericită, în timp ce fratele/sora care sunt cu acel/acea ex ii v-a lua apărarea".
P.S. - fratele meu s-a combinat cu o fostă de a mea, și relația nu a fost cea la care se aștepta el, ci cea care i-am spus eu că va fi.