| Mădălina_Iulia_1999_ZJZg a întrebat:

Buna T.PU. Am o nelamurire ce imi provoaca neliniste si totodata insomnii. Am 18 ani(stiu.o varsta cand ar trebui sa judec,dar mna). Am intretinut relatii intime cu prietenul meu,intr-o noapte. In prima parte am facut-o protejat,dar a fost o a doua parte in care am facut-o neprotejat. El nu a ejaculat in mine,a scos-o la timp. E posibil sa raman insarcinata? Mentionez ca nu am ciclu regulat, insa mi-a trecut de ceva vreme in momentul cand am facut. Un sfat daca se poate.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea de a se putea naste/forma o sarcina deoarece intotdeauna dupa ejaculare ramane o cantitate suficienta de sperma in uretra care se scurge din penis in vagin in timpul urmatorului contact sexual. Acest lucru se intampla in cazul in care barbatul nu urineaza imediat dupa fiecare ejaculare. In cazul in care ciclul menstrual este de tip NEREGULAT nimeni nu se poate pronunta si NU va putea formula un raspuns cert, sigur si corect fiindca nu va putea sti daca contactul a avut loc in zilele perioadei fertile sau in afara acesteia. Multa sanatate!

| Mădălina_Iulia_1999_ZJZg explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos. Ce m-ai sfatui totusi sa fac? Nu imi permit sa am un bebel.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, se poate, mai ales dacă nu a urinat între cele două acte sexuale.

| Emilian65 a răspuns:

In urma celui se al doilea act sexual, este posibil sa fi ramas gravida.