| MartinAlabert a întrebat:

Tatal meu inainte sa moara mi-a bagat 100.000 euro in banca.Si banii aia au crescut putin ca e cu dobanda.
Banii aceia sunt pe numele meu.
Dar eu inca sunt minora si mama vrea sa ii scoata?
Oare poate?
Banii sunt in banca din Austria.
Eu nu vreau. Ea ii cheltuie aiurea, si s-a dus de rapa viitorul meu.
Va rog spuneti-mi imi este frica.
Ea vrea sa cumpere cu banii astia o vila intr-un sat.
Si sa isi cumpere un logan.
Stiu ca nu chiar cheltuie banii aiurea.
Dar eu vissm ca la 18 ani sa ma mut in Austria acolo.

Răspuns Câştigător
| RyanGeorge a răspuns:

Buna, daca spui ca ai un cont separat cu numele tau atunci clar mama ta nu are nici o legatura cu contul acela chiar daca esti minora, poate sa faca 10000 de cereri, este un cont nou cu alt nume nu conteaza ca e acelasi nume de familia, contul e cont.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca tatal tau i-a dat drept de ridicare si ei, ii poate scoate. Dar spui ca ti-a facut tie cont separat si poate ea nu are acest drept. Ai vreun act de la banca lăsat de tatal tau? Daca da, vezi ce scrie pe el.

| vocea a răspuns:

Poate sa ii scoata oricand fiindca esti minora, daca tatal tau vroia sa iti bage bani in cont trebuia sa iti faca unul separat tie la banca iar tu sa ii scoti la varsta de 18 ani.

| MartinAlabert explică (pentru vocea):

Pai da, mi-a facut un cont separat.

| RyanGeorge a răspuns (pentru RyanGeorge):

Prenume, cnp.

| RyanGeorge a răspuns (pentru MartinAlabert):

Buna, daca spui ca ai un cont separat cu numele tau atunci clar mama ta nu are nici o legatura cu contul acela chiar daca esti minora, poate sa faca 10000 de cereri, este un cont nou cu alt nume nu conteaza ca e acelasi nume de familia, contul e cont.

| SilverPearl a răspuns:

Avand in vedere ca sunt banii tai, mama ta ar trebui sa tina cont de parerea ta. Trebuie sa discuti cu ea si sa ii spui ce intentionezi sa faci cand vei deveni majora cu ei. Sunt sigura ca te va asculta si veti ajunge la o intelegere.