| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Te-ai razbunat vreodata din dragoste? De ex daca ai iubit pe cineva si acea persoana nu ti-a impartasit sentimentele ci doar a vrut sa te foloseasca pentru sex? Daca da cum?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, razbunarea e arma prostului, e un proverb foarte adv, indiferenta e cea mai buna, ca asta doare, nu duce la nimic bun razbunarea, ca exista razbunare divina, eu nu m-am razbunat niciodata, dar in schimb am fost indiferenta cu baiatul care m-a facut sa sufar si cred ca asta l-a durut...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Daca iubesti cu adevarat nu te poti razbuna!
In ipoteza ta, sper ca sexul sa fi meritat si sa fi fost divin!

| Betty18 a răspuns:

Eu m-am razbunat dar nu din motivul invocat de tine, dar tot din dragoste si inca cum... m-am simtit mai bine stiind ca i-am intorso...prefer sa nu zic cumwhistlingbig grin

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Indiferntsa face multe!:*

| sese a răspuns:

Uita-l! nu-l mai baga in seama! refuza orice legatura cu el si traiesteti viata ca si cum nu -l cunosti si nu s-a intamplat nimic. Apare si cel care te merita.

| sebastian_7562 a răspuns:

Mai bine nu zic... m ar injura toate fetele... asa ca voi tacea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu am făcut niciodată așa ceva.
A fost, s-a dus!
Trăiesc în prezent pentru viitor.
Nu pot da o altă culoare trecutului, nu am cum!
Pa, pa.

| mdtza a răspuns:

Da.desi el candva a tinut la mine, pentru el in ultimul timp devenisem un trofeu.isii dorea cu orice pret sa o faca cu mine[eu fiind si virgina]. dar exact cu o zi inainte sa ne intalnim, mi-a venit mintea la cap m-am hotarat sa ma razbun.in ziua intalnirii am stst q el ne-am incins ff tare si brus i-am zis ca mi-e frica si ne-am oprit. apoi la catev zile am descoperit ca prietenul lui cel mai bun este f simpatic si ma simteam atrsa de el. si am inceput sa vorbim si ne-am combinat. Acum el moare de ciuda, iar cand sunt cu prietenul lui acum priveste in partea opusa, .nu admite faptul ca daca ma aprecia acum eram langa el, nu langa cel mai bun preten al sau...