| pipu a întrebat:

Totul a inceput anul` trecut la fosta scoala [ mentionez ca era ultimu` an de gimnaziu], venise un profesor nou in scoala, tanar, diferenta dintre noi era de aproape 6 ani, toate alea. La inceput ma scoatea din sarite, ma enerva la culme… cu timpul am inceput sa vad ca e chiar ` si ca se poate vorbi cu el, ne intelegeam chiar foarte bine, radeam mereu ne ziceam mai toate, ne cicaleam, insa nu stiam ca sunt multi dintre elevii[[fete.]] din scoala carora nu le conveneau chestiile astea si amandoi continuam sa traim ca pana inainte thinking Pe la sfarsitul anului colegii mei de clasa incepeau sa`mi tina morala in privinta asta ca de cand o venit el in scoala nu mai vreau sa ma implic in nimic ca sa-i ajut si pe ei ca eu nu fac nimic la ora lui si am note mari, ca l`am zapacit ca nu stiu ce, incepusera sa se auda si prin scoala multe vorbe, pe care sigur ca el nu le-a auzit pana acum, iar eu le luam in joaca thinking Tin la el ca la un oarecare profesor… imi e amic. Tin la el cum tin la orice prieten dar nimic mai mult, insa se pare ca nu toata lumea intelege toata povestea chiar asa si iata ca si acum, dupa ce am plecat de la generala, pasind spre viata de liceu, se aud aceleasi vorbe aceleasi barfe, si normal tot despre acelasi subiect, « noi doi », ca lu` « x » nu`i convine ca inca mai vorbeste cu mine ca « y » se uita urat cand stam impreuna, alta ca nu intelege ce treaba mai am eu cu el? ca am plecat de la el de la scoala ca cica « nu mai am voie sa tin legatura cu el », ca ce caut la el acasa [[ el m`a chemat]], ca cica ma tin dupa el. Ei bine, dupa toate astea incepusem sa`mi dau seama ca « gluma » de la inceput devenise ceva de pus in « cancan » . Si mi-am luat inima`n dinti, desi nu i-am zis absolut niciodata nici macar un cuvant din ce s`o barfit despre noi, i-am spus ca nu se mai poate asa. Si el a zis ca o sa ia masuri ca o sa intrebe care e problema, ca e viata lui, casa lui, si ca vorbeste cu cine vrea sta cu cine vrea face ce vrea oricand vrea el si ca daca am plecat de acolo de la scoala nu inseamna ca gata trebuie sa rup orice relatie, orice legatura si a spus ca o sa se schimbe absolut totul datorita barfelor ca nu o crezut niciodata ca cele care barfeau sunt asa de « rele » incat sa creada ca s`ar da la o eleva sau ca ar putea fi ceva intre noi doi, desi sincer nu-l vedeam sa mai faca cu vreo eleva acelasi gesturi sa stea tot atata timp cu alta cat statea cu mine thinking in fine.
Si cu toate astea. As vrea sa stiu daca oare l-a deranjat cu adevarat chestia cu « barfa «?
Oare o sa schimbe si relatia cu mine? o sa fie mai rece cu mine? ca totusi e in joc si postu` lui, na… oare era mai bine sa-i fi spus de la inceput treptat fiecare vorba ce se auzea? oare am facut bine sau rau ca i-am zis totul? Oare sa fie adevarat ce se auzea? ca tinea ceva mai mult la mine decat ca la o eleva? straight face

fundita pentru cel care ma scoate din abureala straight face.

Răspuns Câştigător
| Ralluxd a răspuns:

Mai Alecsilicios.nu fii rau. poate o afecteaza, totusi gandestete...nu pot sa zic ca tine la el.vai de acum il iubeste.ci tine asa prieteneste. aici nu e vorba de f***t. ci pot zice eu de o amicie si venind vorba despre barfe, nu ar trbuii sa le bagi in seama. Stiu ca e foarte enervant sa auzi: x a facut nu stiu ce, si y la fel. Nici mie nu imi place. Dar asta e viata. SUnt unele lucruri in viata pe care trebuie sa le acceptam asa cum sunt. Venind vorba despre "relatia" ta cu el.Niciodata nu stii ce se va intampla. Tu ramai asa cum esti, sa nu incercei sa te schimbi, pentru ca faci o mare greseala. Poate va fi la fel cu tine, poate o va lasa mai moala, deoarece ai dreptate reputatia lui e in joc. Oricum, daca zici ca se poarta asa frumos cu tine, inseamna ca totusi nu vrea sa se termini urat. Ai facut bine ca i-ai spus, pentru ca odata si odata tot auzea acele" barfe" si...Asta e parereamea sper ca te-am ajutat cu ceva!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Andrei777 a răspuns:

Pipu! Multe barfe... dai dracul pe toti cei care te barfesc nu iti sunt prieteni si ce ii fte pe ei grija de viata ta personala daca tu vrei sa te intalnesti cu cineva te intalnesti! prietenii adevarati nu iti zic nimic!
Parerea mea e ca nu s-a suparat de barfa!(NU ARE DE CE!)
Stai linistita! Succes