| Andrei1811 a întrebat:

acesta intrebare este adresata in special fetelor da accept si raspunsuri sincere din partea baietilor.Ce impresie va faceti voi fetele despre un baiat care nu are curaju sa va spuna ce simte pentru voi?

Răspuns Câştigător
| BubbleWhitee a răspuns:

Ca sa-ti raspund cat mai detaliat, eu am facut un sondaj despre chestia astalaughing. Vreau sa zic ca am intrebat cat mai multi baieti de ce nu pot sa-si arate sentimentele fata de o fata.Raspunsurile au fost urmatoarele :
-din orgoliu
-pentru ca nu sunt asa sentimentali ca si fetele
-pentru frica de raspunsul sau reactia fetei
-pentru ca nu vor sa-si piarda "barbatia",indiferenta
-pentru ca nu vor sa fie refuzati sau sa li se calce sentimentele in picioare.
Acum,parerea mea este urmatoarea:
Se intampla ca nici o fata sa nu poata sa-si arate sentimentele, doar ca noi fetele suntem mai sensibile si ne este putin mai usor sa aratam asta, si uneori suntem fraiere ca o facem.
Ma rog, eu cred ca baietii care nu isi pot arata sentimentele ar trebui sa incerce intai sa scoata cateva gesturi de la fata respectiva care sa arate macar putin ca si ea simte ceva pentru el, ca apoi sa aiba curajul sa-i spuna.Trebuie sa fim siguri inainte de a face ceva. happy Nu am ce sa zic mai mult..sunt lucruri care nu se pot explica/exprima.

9 răspunsuri:
| Marrriaaa a răspuns:

Ca fata, as zice ca e un baiat rusinos, caruia ii e frica sa nu fie ranit. Mie una, imi plac baietii mai indrazneti, dar care sa fie finuti si sa stie cum sa abordeze o fata fara a da in vulgaritate. happy

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

99.9% din femei sunt curve. Nu exista o cale usoara sa iti dai seama de asta, singura cale e sa te indragostesti de una pe care o consideri un inger si ti-ai da viata pentru ea, apoi ea sa te tradeze in ultimul hal si sa iti dai seama ca de fapt e o curva prefacuta ordinara, si toate visele sa iti fie faramate, atunci e momentul in care devii precaut in privinta femeilor, si nu le mai tratezi ca pe fiinte inocente, ci curve murdare ordinare.

| Cristiann25 a răspuns (pentru Sonnayasashikushinaide):

Atat! Felicitari pentru acest raspuns.Am mai spus si o mai spun RESPECT pentru acele femei care-si vad de treaba lor, de iubit/sot si nu zboara din floare in floare ca multe carpe din ziua de azi!

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

E un nanac laughing :3.
Nesinguranta dovedeste ca te considera prea buna pentru el, si ca tu nu te-ai putea uita vreodata la el.
Daca tu consideri ca te place si ii este teama sa iti spuna, alungai suferinta si spune-i tu ca il placi [ daca il placi ].
Relatia cu un baiat care nu are curaj sa iti spuna ce simte la INCEPUT e o relatie bazata pe sinceritate in viitor.
Daca el. si pe parcursul relatiei e tot asa. rezervat.
Daca nu iti spune te iubesc, daca nu te saruta. in vazul lumii, daca nu comunicati. e o problema.
Cu astfel de baiati nu ai cum sa ai o relatie fericita.
Concluzia. Baietii timizi LA INCEPUT sunt niste nanaci :3 care pe parcurs vor invata sa aiba incredere in ei. :3

| JohnnyHelpsYou a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Poate ca suntem nanaci dar suntem mult mai iubitoriwinking

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru JohnnyHelpsYou):

Dwa, stiu.
Nanaci. m-am referit la partea buna.
Adica sunt draguti.
Imi plac baietii timizi. la inceput tongue

| JohnnyHelpsYou a răspuns:

Uite, sunt si eu exact in cazul asta laughing, daca un baiat e prea timid ca sa iti spuna acest lucru, e un baiat mai sensibil caruia ii e frica ca se poate intampla ca tu sa il respingi, fa tu primul pas si o sa vezi ca o sa fie mult mai usor cu el happy Si crede-ma, baietii de genu acesta care ma include si pe mine sunt foarte iubitori happy Sper ca am fost de folos happy

| Andrei1811 explică:

Uni din cate vad au inteles ca eu sunt fata, sunt baiat.Am pus acesta intrebare deoarece sunt indragostit la maxim de cineva si nu am curaju sa-i spun deoarece mi-e frica ca o so pierd!

| VreauMiere a răspuns (pentru Andrei1811):

Sa o pierzi? Ca sa poti pierde ceva trebuie mai intai sa il castigi, dar asta nu se va intampla, promit big grin