| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Acum 4 luni mi-am facut o relatie cu un baiat din satul meu natal, nu am mai fost acolo de cand eram mica si de aceea nu imi cunosc toate rudele... Acum am aflat ca strabunica mea si strabunica lui au fost verisoare primare. Oare este pacat sa continuam aceasta relatie? Am intrebat preotul din sat si mi-a spus ca nu este pacat deoarece suntem rude indepartate...
Totusi eu prefer si alte pareri.
Multumesc frumos pentru eventualele raspunsuri!

5 răspunsuri:
| Neatageorge95 a răspuns:

Nu-i nici o problema...si eu am patit happy

| Clytia a răspuns:

Nu ai de ce să-ți faci griji. Să vă țină!

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca voi reprezentati a 4-a generatie a unor verisoare care si ele au provenit probabil/posibil din familii cu sau fara grad de rudenie intre ele, intre voi exista mai degraba o inrudire prin... alianta cu Adam si Eva. In situatia prezentata nu exista nici macar vreo uma de pacat in calea fericirii voastre. big grin Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Poți sta liniștită, sunteți ride îndepărtate, nu este un impediment să fiți împreună.

| Emilian65 a răspuns:

Puteti sa continuati relatia pentru ca nu sunteti rude de gradul I sau II.