| MeGustaSiempreTu a întrebat:

Buna tpu.Acum 8 zile am facut sex protejat cu prietenul meu si totul a fost bine si nu s-a rupt si nu a ejaculat in mine.Totul a fost bine, nu am avut nimic, pana cand intr-o zi am mers cu el si niste prieteni si fiind cald afara de cateva zile mi-am pus niste sandale insa mai pe seara s-a lasat frigul si a inceput sa ploua.Azi, mai pe seara, am inceput sa urinez mai des si sa ma doara putin, insa nu urinez cu sange.I-am spus mamei ( medic de familie) de urinarea mai deasa si a zis ca am racit la ovare.Si mi-a dat un medicament.Intrebarea este..este posibil sa fiu insarcinata? Adica alte simptome nu am, nu am greturi, varsaturi pieptul mei dureros sau altele, si nici secretii anormale( am un calendar special si stiu cu exactitate cand sunt in perioada fertila, si am citit pe met ca in aceasta perioada curge ceva mai multa secretie care la mine este albicioasa). Multumesc anticipat. Funda pentru cel mai bun si rapid raspuns kisskiss

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti fi linistita din moment ce actul sexual a decurs normal si in plus s-a facut cu protectie. In astfel de cazuri posibilitatea instalarii unei sarcini practic nu exista indiferent de perioada ciclului menstrual in care sa petrecut actul sexual. Urinarea excesiva s-a datorat racelii contactate in urma expunerii mai indelungate la frig si umezeala.Secretia de care amintesti este produsa in cantitate mai mare de catre cervix in perioada preovulatorie, se numeste secretie cervicala si are rolul de a se amesteca cu sperma si a usura trecerea spermei din vagin in uter prin canalul existent in colul uterin.Multe femei isi pot da seama de momentul ovulatiei in functie de data in care cantitatea acestei secretii este la apogeu/maxima, mai ales daca secretia umezeste nepermis de mult chiloteii.

| MeGustaSiempreTu explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc foarte mult pentru raspunsul tau kiss. Este adevarat ca raceala la ovare poate prevestii o sarcina sau este doar un mit?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MeGustaSiempreTu):

Poti raci la ovare fiind chiar virgina.Bineintelesca este doar un mit, nimic mai mult.

5 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Este mai mult ca sigur o raceala. Asa am patit si eu intr-o zi cand am stat 5 ore in ploaie (postas) si a doua zi ma pisam la 5 minute ca nu ma puteam tine. O sa iti treaca in cateva zile stai linistita happy si nu uita ..always protection.

| GeorgianaGeoLove a răspuns:

Stai calma! Nu ai cum sa fii insarcinata mai ales daca v-ati protejat, iar in mama ta ar trebui sa crezi mai ales pentru ca este medic :* happy

| MeGustaSiempreTu explică (pentru GeorgianaGeoLove):

Sii dupa ce termini actul e posibil sa te doara putin de tot la urinare de la frecare? ..Ca am mai auzit de niste cazuri.