| LittleRose a întrebat:

Acum cateva luni am cunoscut un baiat prin intermediul unor prieteni comuni.Am simtit o atractie inexplicabila fata de el din primul moment in care l-am vazut.Am avut o perioada cand iseam eu,el, si acei prieteni comuni.Atunci se baga putin in seama cu mine si ma complimenta. Dupa care am inceput sa iesim separat, dar in acelasi loc.Eu si alti prieteni, el si alti prieteni.De atunci a inceput sa vorbeasca mai mult cu mine,sa faca orice ca sa il observ, sa se uite altfel la mine.Doar ca el e genul de baiat care se da la toate fetele.De curand tragea de o fata si ma urmarea cu privirea, in timp ce era cu ea.Acum are prietena,am auzit ca tine la ea de ceva timp, dar nu mi se pare ca o ia in serios pe fata respectiva.Cu mine face tot felul de gesturi,ma trage de par,ma cearta ca nu il bag in seama...dar gesturi de genul asta face si cu alte fete.Cel mai bun prieten al lui mi-a dat like-uri pe facebook si pare interesat de mine, in vreme ce el parea interesat de prietena mea.Am auzit ca el facea misto de mine si ma barfea in grupul lui de prieteni,dar cand se baga in seama cu mine pare sincer si oarecum disperat sa ii acord atentie.Ce credeti,ma place? Daca ma place de ce prietenul lui cel mai bun da si el semne ca ma place? Va rog, o parere.Va multumesc anticipat.Prietenul lui nu este chiar ca el.Nu umbla chiar dupa toate fetele.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am sa fiu direct, in general prespun ca e baiat de vreo 17, 18 ani vrea aventuri de 1, 2, luni tu ce vrei?

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. Nu spera sa ai viitor cu el. Uite de ce : L-ai cunoscut acum cateva luni, asa-i? Daca te-ar fi placut, iti dadea clar 2-3 semne de interes. Iar acum are prietena? Ai grija : nu-ti fa filme in cap.
Iar cu amicul lui, tot asa : ai grija, ca nu stii ce au discutat ei.
Tu, fa asa : Te aranjezi zi de zi, iti vezi de scoala, familie si amici, pentru ca sa fi pregatita sa tii un prieten.
Dar eu personal cred ca astia fac baza te tine.

| july00 a răspuns:

Iii foarte mult de citit, altadata fa si tu un rezumat, mai pe scurt, ca nu toata lumea are rabdare sa citeasca romane.winking

| LittleRose explică (pentru july00):

Aici se vede obisnuita si placerea lecturii happy.

Răspuns utilizator avertizat
| Matei_Tudor_1995 a răspuns:

Nu stiu frate incearca sa vb cu el ca sa fiti impreuna si vezi daca te inseala, nu pune inima in relatia asa ok?