| XAndreeaAndreeaX a întrebat:

acum cateva luni am fost plecata in mararamures pentru cateva spectacole la dansuri, am fost impreuna cu fostul meu coleg, care sta in alt oras. In aceasta periaoda s-a ajus intre noi la o relatie de prieteni cu beneficii, stateam in aceeasi camera, stateam impreuna mereu era inevitabil, eu eram singura de mult timp, am zis de ce nu, mai ales ca a fost foarte atent si intelegator cu mine. Noi stabilisem ca inainte sa facem ceva, intre noi va fi doar sex si nimic mai mult. Problema este ca de atunci nu mai e cum il stiam eu, mereu ma intreaba cu cine ies, dar de ce ma duc acolo, dar cat stau, nu stiu cum sa il fac sa inceteze, nu vreau sa fiu nesimtita sa nu ii mai raspund sau sa il ignor. Ce as putea face...nu intelege si se supara daca discutam despre asta..chiar nu stiu ce sa fac fara sa il supar

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Din cauza asta eu nu agreez genul asta de relatii cu o denumire cinica. Intotdeauna unul dintre parteneri o sa si doreasca mai mult decat sex de ocazie sau chiar incepe sa se ataseze de celalalt chiar daca de multe ori n o recunosc deschis. Ai gresit cand ai ales sa strici o prietenie stransa complicand o nepermis de mult. Nici nu ai luat in calcul ca vor fi urmari nedorite gen posesivitate si gelozia accerba a partenerului care in momentul de fata nu mai e capabil sa te vada doar ca pe o simpla amica.Nici nu l poti invinovati ca nu si da seama ca voi nu sunteti un cuplu. Incearca sa vorbesti cu el si sa i explici cu calm cum sta situatia de fapt. Apoi nu poti sa te prefaci ca simti ceva -pentru el cand de fapt lucrurile stau pe dos si il vezi ca pe un amic bun si ca nimic nu s-a schimbat in ciuda escapadelor amoroase. Fii sincera si deschisa cu el. Nu i permite sa interpreteze gresit situatia dintre voi. Numai bine

| XAndreeaAndreeaX explică (pentru HazelEyes77):

Ai mare dreptate, cu siguranta el a ajuns la asta, multumesc frumos.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ii spus scurt clar si concis ca il tai de la ratia de p****, daca nu respecta intelegerea convenita initial. big grin

| sofisis a răspuns:

Pai e simplu: el e amorezat de tine si de aceea face pe nebunul. Si nu pricep, tu vrei sa fii intr-o relatie cu el au ba? Ca daca nu, e clar ca nu e material de prieten cu beneficii si mai bine iti vezi de drum.

| GoldenZenith a răspuns:

Probabil s-a atasat de tine. Adu-i aminte că între voi e o relație sexuală și atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De asta relatiie cu beneficii sunt strict pentru prosti. Nu prea gasesti asa ceva, in realitate. De ce sa nu il superi? Ii spui prapaditului ca nu esti nevasta lui ( bine, nici macar cu una de genul nu e normal sa te porti asa ) si sa isi vada de oala lui.

| XAndreeaAndreeaX explică (pentru anonim_4396):

Pai ne stim de foarte mult timp, imi este si prieten foarte bun, ce a fost a fost, pentru mine e subiect incheiat, dar nu vreau sa se supere, stiu ca daca se supara e genul care sufera, se inchide il el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru XAndreeaAndreeaX):

Si? Iti e frica " ca poate se taie? Sa nu iti para rau. Un prapadit mai putin. Mai mult aer pentru mine si tine. Dar serios, prieten cu beneficii bff-ul? Putea fi mai cliseic de atat...

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Alooo, cum adica pentru prosti? Eu am avut si n-am avut nici o problema, nici de comunicare, nici de gelozii imbecile. A fost super ok.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Cum am deja zis. Nu prea gasesti oameni cu cap sa faca asa ceva. Care sa nu se ataseze, etc etc.