| AndreeaPopescu1998 a întrebat:

Acum ceva timp v-am povestit despre baiatul vecinilor si despre ce simt pentru el.
Acum 2 saptamani, ai lui i-au invitat pe ai mei la un gratar. Eu si el am zis ca stam în leaganul din curte pana ce e masa gata si ne-am asezat acolo, parinții fiind departe de noi. Apoi el m-a întrebat dacă am mai fost sarutata si i-am zis ca m-a pupat el la majoratul lui. Apoi zice:
-A da...am uitat...stai sa-mi amintesc! si m-a sarutat. Apoi,s-a departat si mi-a zis:
-Auzi? Tu ma placi?
Si am zis ca da apoi el a zis:
-Si eu te, plac mult(a prelungit u-ul)... vrei sa. fim împreuna sau chestii de-astea? si am dat din cap ca da, apoi el m-a sarutat si ne-au vazut parinții mei. A ieșit mare scandal si mi-au zis:
-Ai 17 ani! Te bagi cu asta!? Are 18 ani,el vrea altceva de la o fata ca tine! Vrea sex! a spus tata si m-a plesnit.
Antonio(baiatul) s-a bagat si le-a zis ca ma iubeste dar ei m-au luat acasa si mi-au interzis sa mai stau cu el. Spun ca fumeaza, ca e alcoolist, si ca eu la 17 ani trebuie' sa invat nu sa stau cu el!
Îmi mai da mesaje pe whatsapp si imi spune ca va reusii sa îi convinga pe ai mei ca ma iubeste.
Duminica trecuta a fost ziua unor prieteni de-ai parintilpr mei si eu am ramas acasa ca ma simteam rau.
El m-a sunat si mi-a zis sa ies repede pana la poarta ca vrea sa-mi zica ceva. Am iesit si cum m-a vazut m-a sarutat si mi-a zis ca ai lui sunt de acord cu relatia si ca el ma iubeste cu adevarat. Apoi ne-am asezat pe banca si ne sarutam si el mi-a pus mana pe sani,m-am speriat si am fugit în casa speriata
Acum îmi tot da mesaje si spune ca nu a vrut sa ma sperie si ca nici sa facem sex,doar sa ma atinga. Îmi spune ca ma iubeste si ca vrea sa fie cu mine dar îmi e frica!
Daca ai mei au dreptate si el vrea doar sex?
Ce credeti? El ma iubeste sau ma minte asa cum spune tata?
Sa vorbesc cu el?(fiindca de duminica nu îi mai raspund, imi e frica ca, tata sa nu aiba dreptate)
Nu stiu...chiar nu stiu ce sa fac? Voi ce ma sfatuiti?
Ma doare ca ai mei nu au încredere în mine! am 17 ani totusi.
Ce sa fac?
Imi e foarte dor de el.

Răspuns Câştigător
| Rby_Roby_1998 a răspuns:

Eu zic sa iti asculti inima... Poate ca este adevarat si ce spune tatal tau, dar daca se adevereste nu uita ca tu ai controlul. Nu poate sa te oblige, il respingi de fiecare data (daca asta vrei tu) si daca vezi ca incearca in continuare in dai cu flit si s-a terminat. Mie mama imi spunea mereu, mai bine dai o data cu capul de tocul usii ca sa stii a doua oara cand sa te feresti. Eu cred cel mai intelept lucru este sa astepti si sa contemplezi asupra relatiei.

2 răspunsuri:
| JustStitch a răspuns:

Tatal tau stie el ce stie si vrea sa te protejeze din moment ce ti-a interzis sa te mai vezi cu prietenul tau, ai incredere in el

| Anooonimmm21 a răspuns:

Cum se numeste cartea ta pe wattpad? laughing)) ai nevoie de idei si pareri de postezi intrebari de genul? Si nu ma refer doar la intrebarea asta, ma refer si la intrebarile tale anterioare