| eueueu12345 a întrebat:

Am 12 ani si am o problema. Prietenii mei m-au intrebat o data cand ne jucam daca m-am masturbat vreodata. Eu le-am zis nu, dar ei au zis ca da. Totusi n-am vrut sa le zic ca preputul meu nu se trage in jos si nu pot descoperi capul penis-ului deloc. Am un fel de pielita rosie desupra penisului care este oarecum lipita si numai urina poate trece pe-acolo. E vreo problema? Trebuie sa mai astept?

14 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Nu e vreo problema

| Emilian65 a răspuns:

La 12 ani, penisul tau trebuie sa se decaloteze(beleasca) complet. Deci spune-i mamei tale sa mearga cu tine la un medic specialist care sa-ti rezolve problema decalotarii penisului.

| Seba2013 a răspuns:

Hahah, aia care ti-au spus ca te masturbezi, sunt robotei a pseudostiintei.
Te judeca fara a cunoste.

Nu te grabi sa te masturbezi, pentru ca este pacat.

Un cercetator a vazut prim imagine cerebrala ca orgasmul ridica dopamina la fel ca cocaina Holstege, 2003.

Asta insemna ca te face dependent, pentru ca o sa creasca dorinta.

La cei care fac dragoste si se ataseaza apare oxcitocina si ii linisteste.
La astia care se masturbeaza, nu, are nici o treaba cu oxcitocina.
Ei functioneaza dupa efectul coolidge.

| eueueu12345 explică (pentru Seba2013):

Copile, tu ai citit toata intrebarea? Mie nu mi se trage in jos pielea penis-ului, fii atent putin

| Seba2013 a răspuns (pentru Seba2013):

Cand te mai judeca, cerele dovezi.
Daca nu au, insemna ca sufera de halucinatie.

| Seba2013 a răspuns (pentru eueueu12345):

Baietica, tu ai afirmat ca nu te mastubezi din cauza pielii penisului.
Da?

Cei care te-au acuzat ca te masturbezi, au gresit.
Sau nu?
Iar tu intrebi, sa mai astept?
Eu ti-am dat un sfat, sa nu te iei dupa prietenii si sa mai astepti.

Ce am gresit?

| eueueu12345 explică (pentru Seba2013):

Pai ai gresit ca eu pun o intrebare legata de problemele mele de sanatate si tu imi zici de legile lui Dumnezeu si masturbare. Ei au zis ca EI se masturbeaza, nu eu. Eu doar va spun ca ei pot, si eu nu pentru ca am o problema. Greu de inteles, asa-i?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa astepti
Trebuie sa mergi la un ginecolog! happy

Probleme de genul sunt foarte intalnite la baieti.

| Dragnea_Andrei_1995 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie sa fie lipita dar am facut operatie ca sa taie pielita sa iasa capul penisului. E nevoie de timp decoarece la inceput sangereaza si nu ai voie decat supa chioara dar nu foarte mult dupa aceea te obisnuiesti. Iti recomand aceasta metoda.

| eueueu12345 explică (pentru Dragnea_Andrei_1995):

Si eu ce sa fac? Daca ii spun mamei ar zice ca de ce sunt preocupat de asta si chestii

| Dragnea_Andrei_1995 a răspuns (pentru eueueu12345):

Acuma depinde cum mama ta percepe lucrurile, la mine a inteles.

| eueueu12345 explică (pentru Dragnea_Andrei_1995):

Si ti-a facut circumcizie? Sau doar ti-a taiat acolo si inca ai pielea aia din fata? Ca am auzit ca circumcizia e dureroasa... Si dupa cat timp ti-ai revenit?

| Gumuciuc a răspuns:

Seba2013 masturbarea nu e un pacat laughing))

| Seba2013 a răspuns (pentru Gumuciuc):

Sti legile lui Dumnezeu?