| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si jumatate, si luna trecuta mi-a venit ciclul pe 20 ( pentru prima oara). Astazi este in 26 si nu mi-a venit, adica a trecut deja o saptamana, ar trebui sa ma ingrijorez?
Mentionez ca nu am avut relatii sexuale happy

Răspuns Câştigător
| LadyVanilla a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorezi, este normal, de obicei in primul an sau cel mult in primii doi ani menstruatia este neregulata si se poate chiar nici sa nu iti vina intr-o luna. Nu ai de ce sa te sperii, mai ales daca nu ai avut pana acum relatii sexuale, asa cum ai spus mai sus. Succes.

4 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu. E abolut normal sa iti intarzie ciclul in primii 2 ani. Dupa o sa inceapa sa se mai regleze.
Dar de ce nu o intrebi pe mama ta lucrurile astea? Sunt sigura ca ea te-ar putea sfatui si ti-ar putea lamuri mult mai bine neclaritatile decat oricare alt necunoscut.

| alexgt01 a răspuns:

MNu sunt, doar niste intarzieri gandeste-te ca nu esti doar tu in asteptare....Eu iti dau un sfat stai calma si pana la 15 nu incerca relatiile sexuale@!happyFunda?

| Cristina11r a răspuns (pentru alexgt01):

Crede-ma... nici nu o sa incerc laughing

| madootsa_9781 a răspuns:

La inceput ciclul menstral este foarte neregulat! Nu trebuie sa iti faci griji.winking