| AlexandraRudinov a întrebat:

Am 14 ani si am prieten, desi el nu imi spune ca vrea sa face sex da de inteles asta ce credeti ca ar trebui sa fac?
Sa imi incep viata sexuala cu el sau nu?
Suntem impreuna de cateva luni si ne cunoastem de mai mult tin...
Rog seriozitate! happy

Răspuns Câştigător
| FlyingSoul a răspuns:

Atat tu cat si el sunteti chinuiti de hormonii pubertatii. Nu e bine ca la sa o varsta frageda sa faci asa o prostie. Citeste cu atentie: ca fata NU MERITA sa zicem maxim 15 MINUTE de placere pentru O VIATA intreaga de suferinta!
Trebuie sa ai o discutie serioasa cu el in care sa ii spui ca daca nu isi va scoate din cap asta o sa il parasesti. Te va ameninta ca se va duce la alta, dar nu iti fa probleme ca e cacealma, santaj. Nici macar jocuri erotice sa nu faceti, caci la varsta voastra va puteti lasa usor dusi de val. Sper ca te-am ajutat.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Varsta minima la care o femeie isi poate incepe viata sexuala, din punct de vedere medical, este 17 ani si jumatate. Deci pana atunci nici macar nu merita sa accepti vreo discutie despre asta.

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu iti distruge copilaria la o varsta asta, o sa regreti! Rupe legatura cu el.

Numai bine!

| unknownn a răspuns:

Mai asteapta vreo 3-4 ani

| Azµre a răspuns:

Să te uiți în oglindă și să îți dai trei palme! Cum să faci asta? Câți ani are prietenul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-mi bag picioarele, femeie. la ce te poti gandi tu. o.o si eu am 14 ani. dar nu imi sta gandu` asta sa fac. seex-_-". LOL. femeie. mai asteapta cativa ani -.-"... Poate acum vei avea mii si mii de commuri genu` asta. ar serios straight face. meri dracu la scoala si vezi-ti de viata taaa -.-" si nu te gandi la asta ACUMA. lasa:-si mai ai timp laughing)))))))))))

| Foxyyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeie? la 14 ani esti copil.
daca nu-ti sta gandul, de ce ai numele ''SexuEDrog''? Cam penibil

| Xenya a răspuns:

14 ani?! Si iti arde de sex? Se incepe viata sexuala cel putin la 17 ani jumatate, atunci esti dezvoltata complet fizic si poate pana atunci o sa gandesti mai mult :-s

| LineGuide a răspuns:

De ce sa il satisfaci pe el daca tie nu ti-ar placea? Asteapta momentul oportun, si atunci fai o bucurie.Dar nu te grabi pentru ca vrea el.
Mult noroc!

| December a răspuns:

Cam devreme din punctul meu de vedere. Ai putea sa mai astepti vreo 3 ani macar. Si pana atunci o sa vezi daca mai ramai cu actualulwinking.

| CeInteleptul a răspuns:

Da
fetita!

tot timpul cu prezervativ

iubiti-va!

| soricelulRulz a răspuns:

Nu face o prostie, nu merita, iuirea la varsta ta vine si trece vei regreta enorm, nu esti inca progatita nici fizic nici psihic, mai asteapta macar pana la 16-17 ani. dupa accea ai o viata intreaga sa faci ce vrei

| Zadkiel a răspuns:

Desi sunt baiat si ma urasc ca spun asta : La 14 ani iti recomand sa-ti scoti din cap asta, ai rabdare macar pana la 17 ani ( desi e 18 recomandat ). Faci cum consideri dar tu vei avea de suferit, nu el happy.

| 5554432 a răspuns:

Vreo cîteva luni e prea putin trebuie max. 2ani

| NinnaEog a răspuns:

Ia ghici..NU! tongue Daca ai postat intrebarea aici inseamna ca nu esti singura daca esti pregatita sau nu. Daca erai pregatita cu adevarat o faceai fara sa te gandesti.Asta e riscul baietilor cand sunt intr-o relatie cu o fata de 14, 15 sau chiar 16 ani. Daca nu o faci vei afla si daca tine la tine cu adevarat.

| MayaTrixx a răspuns:

Daca esti pregatita si simti nevoia de sa o faci atunci de ce nu? Sunt sigura ca vei mai primi cateva raspunsuri in care ti se va zice ca esti prea mica, dar parerea mea e ca nu conteaza asta foarta mult, depinde doar de ce vrei tu.Trebuie sa ai multa incredere in partenerul tau, tine minte, prima data nu se uita niciodata.

| Ririnoname a răspuns:

Draga Alexandra, esti foarte tanara pentru a-ti incepe viata sexuala.O sa ai timp pentru asta...nu face greseala asta, asteapta sa mai cresti.