| maryah a întrebat:

Buna TPU am 14 ani si inca nu am avut primul sarut si nu am avut nici-un prieten multi baieti vor sa fie cu mine dar mie m-i se pare ca vor sa se puna cu mine doar pentru ca sunt "buna"chatterbox, ma simt chiar prost ca nu am avut un sarut pana la varsta asta...ar fi un baiat dragut de care imi place mult de tot si ma place si el si vb cu el de vreo 1 an si ma tot intreaba daca imi place de el si daca vreau sa fiu cu el.e un baiat foarte bun si super dragutttt sunt moarta dupa el il visez si >noapte:" dar nu as vrea sa ma pun cu el pentru ca mi-e frica sa nu ma sarute si eu nu stiu sa sarut si daca ma fac de ras, daca sunt baieti aici care s-au sarutat cu o fata care nu stia sa sarute cum ati reactionat? ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| AndreyG a răspuns:

Lasal pe baiat sa te sarute. Totul vine de la sine, nu mai fi asa speriata happy. Cum crezi ca primele saruturi au venit pe lume? din instinct. Nu s-au stresat prea mult, pur si simplu s-a intamplat. Te sfatuiesc sa faci la fel, fii calma, lasa baiatul sa faca primul pas daca esti mai timida. Bafta, foloseste-ti inima si nu mintea cand saruti.

9 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Nu isi da seama decat daca ii spui tu. Stai linistita. Nu exista persoana care sa nu stie sa nu sarute. Bafta!

| neutrino a răspuns:

Eu stiam ca in ziua de azi copiii sunt mai destepti. Cred totusi, ca totul e o cacialma de prost gust.

| OtipaOarecare a răspuns:

Buna! Nu iti mai face atatea griji de primul sarut, el vine de la sine...Primul sarut mai mereu a fost magic si de neuitat pentru cei care chiar sunt indragostiti, nu trebuie sa spui asta.Tu crezi ca eu am stiut ce sa fac la inceput?laughinglasa-te purtata de val, oricum baiatul va face primul pas si te vei simti bine, vei vedeahappyMult noroc

| ScreamoTime a răspuns:

Pai daca nu ai sarutat pana acum nu iti mai fie "frica", odata si odata tot o sa-ti rezolvi aceasta problema

| anonimul95 a răspuns:

Eu sunt baiat, am 19 ani si nu am avut niciodata primul sarut. Oare mai am vreo sansa? Eu nu cred si am si incetata sa mai sper ca se va intampla vreodata.

| icEE a răspuns:

Totul vine de la sine. Ai mai multa incredere in tine si totul va fi bine.

| KidoXKz a răspuns:

Buna... Si eu am avut cateva prietena care nu stiau sa sarute dar asta nu e o problema. se invataa ..nu ai cum sa te faci de ras.

| romanceraselaelisa a răspuns:

Buna,iti spun eu cum trebuie sa faci, am avut si eu varsta de 14 ani si stiu prin ce treci, ascultama fii cu baiatul de care iti place si cand va vrea sa te sarute sarutal nu-l refuza.asa,deci,in primul rand cand saruti pe cineva trebuie sa saruti cu pasiune.
fa-o din inima si lasatte purtata de acel baiat si o sa vezi ca o sa simti o anumita caldura in corp si iti va placea. sper c te-am ajutat.pa

| AAnnoonniimmaa17 a răspuns:

Hei nu te agita eu am 17 si nu am avut primul sarut, nu mai crede prosti ca : vai nu stiu sa sarut, cand vei fi in locul potrivit cu baiatul potrivit totul va veni de la sine. Bafta!kiss