| NicolED a întrebat:

Am 15 ani și vreau să încerc să mă masturbez, am nevoie de puțin ajutor. Dacă fac asta nu voi mai fi virgină? Cum se face mai exact și cu ce? Ce trebuie să simt în acel moment? Am nevoie de o explicație mai detaliată. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Masturbarea sau autosatisfacerea sexuala in cazul fetelor se realizeaza prin atingerea,pipairea,mangaierea locurilor puternic erogene cum ar fi sanii, sfarcurile, buricul, zona vulvara in ansamblu sau labiile mari, clitorisul si vaginul in vederea excitarii si obtinerii unor senzatii de placere.Masturbarea poate fi exterioara cand se mangaie/maseaza doar partile exterioare ale corpului tau sau interioara cand iti mangai/masezi muschii, si senzorii excitarii/placerii existenti in peretii vaginului tau.De asemenea masturbarea poate fi combinata in cazul in care se actioneaza asupra mai multor zone erogene simultan (doar externe sau externe si interne). Poti sa practici masturbarea interioara a vaginului cu degetul sau prin introducerea de diferite obiecte mai mult sau mai putin lungi si/sau cu grosimi diverse in cazul in care esti virgina deoarece virginitatea nu se pierde decat in momentul in care vaginul tau va fi penetrat de un penis real.In cazul in care ai un libidou ridicat poti fi sigura ca vei reusi sa-ti provoci o placere deosebita aceasta fiind de fapt scopul masturbarii. Mult succes. multa placere si multa sanatate.

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Încearcă duşul.
O să aflii singurică.

| KamaSutra a răspuns:

Da,vei fi virgina, joaca-te cu ea, maseaz-o, freac-o, si trebuie sa simti placere

| Klandestin a răspuns:

O Sa mai fii, cu mana si cu grija, uitate pe.net, ii plin de explicatii cum sa faci!

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

De ce sa te masturbezi cand te pot face eu fericita? laughing

| Mădă_Mădălina_1998_R8rQ a răspuns:

O să mai fi virgină dacă te rezumi la joaca cu clitorisul, prin stimularea lui poți ajunge destul de repede la plăcere să zic așa, masează-l și asigură-te că ești relaxată când o faci, baftă!