| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 15 ani si m-am masturbat azi si m-am dus la baie, m-am sters pe chilot apoi m-am jucat pe laptop si mai tarziu m-am dus sa fac pipi si am facut o pata maro pe chilot ciclul mi-a venit la 11 ani prima data si au trecut 3 saptamani si 2 zile de cand nu mi-a mai venit nu ma doare burta n-am nimic si cand m-am sters pe chilot la pata cu o batista era roz (chilotii sunt rosii) credeti ca nu mai sunt virgina va rog dau funda nu ma speriati!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca si acum dupa trecerea a 4 ani de la producerea primei menstruatii, ciclurile menstruale sunt NEREGULATE si din acest motiv este posibil ca respectiva pata aparuta pe chilot dupa trecerea a doar 23 de zile de la inceperea ultimei menstruatii, sa reprezinte o posibila sangerare simpla lipsita de importanta. Aparitia unor sangerari indiferent de natura lor cat si practicarea masturbarii nu au absolut nici-o legatura sau vreo influenta privind virginitatea unei femei. Esti si vei ramane in continuare virgina pana in momentul in care vei intretine primul contact sexual real cu un baiat/barbat care isi va introduce penisul in vaginul tau. Doar in acel moment dispare conceptul psihologic care reprezinta de fapt virginitatea unei femei. Sanatate!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti si vei fi virgina pana vei avea contact sexual cu o alta persoana.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Ce s-a intamplat de am vazut pata aia? va rog

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

E posibil sa iti fi rupt, partial sau complet himenul. Sau sa te fi zgariat. Daca sangerarea continua, e posibil sa iti fi venit menstruatia
Oricum ar fi, sa stii ca virgina este o persoana care nu a avut contact sexual cu o alta persoana, este singura definitie acceptata.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Ce inseamna daca am himenul rupt este ceva rau ma pot infecta va rog

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu te poti infecta. Inseamna doar ca e posibil sa nu sangerezi la primul contact sexual.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, sigur te ai zgîriat cand te ai masturbat, daca ai unghii lungi la mîini atunci cand ai dat m ai tare ai facut o leziune, de acolo ti a curs sange, poate ai ciupit putin himenul, spala te cu ceai de musetel, ca sa dezinfectezi zona.

| Emilian65 a răspuns:

Esti inca virgina, pentru ca nu ai sangerat in urma unui contact sexual.