| Sexualising a întrebat:

Buna, TPU! am 16 ani si sunt cu iubitul meu de aproximativ o luna, dar ne cunoastem de mai mult de un an timp in care am fost prieteni foarte apropiati. ideea e ca toti prietenii lui intretin relatii sexuale cu iubitele lor. fiind din aceeasi clasa cu noi. si chiar daca nu am discutat niciodata despre asta imi e teama de discutia asta deoarece eu nu vreau si nici parintii mei nu ar accepta sa intretin relatii sexuale de la varsta asta. tin sa mentionez ca nu stiu daca el mai este virgin sau nu

19 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Datoria ta este aceea de a-l anunta/preveni din start ca nu concepi ca la aceasta varsta sa-ti incepi viata sexuala si drept urmare nici nu vei fi de accord sa discutati despre aceasta problema in cadrul relatiei voastre. big grin

| Freya1 a răspuns:

De ce trebuie sa te intereseze ce fac altii.
Daca nu ti-a cerut bucurate iar daca iti va cere explica-i ca nu e momentul. Daca te iubeste va intelege

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu ați discutat despre momentul când veți face sex, de ce îți faci probleme ca el vrea sex? Dacă nu a zis nimic, înseamnă că te iubește și vrea sa ii spui tu când ești pregătită pentru sex.

| mentholinks a răspuns:

La varsta voastra adolescentii isi fac relatii pentru sex nu altceva. Fii sigura ca-ti va cere peste 2-3 luni.

| Necunoscut112 a răspuns:

Corect pentru el e să îl anunti încă de pe acum că nu vrei să faci sex prea curând. El probabil ar vrea, dar nu iti propune de acum ca sunteţi de foarte puţin timp impreuna şi nu vrea să te jigneasca.

| Victoria18 a răspuns:

Alta care vrea este presara sa isi inceapa viata sexuala doar ca a inceput-o dracu si lacu. Mai fata, daca faci asta o sa dovedesti ca nu ai gandire. Asta te frustreaza pe tine la varsta asta, ca nu stii daca sa o incepi sau nu, mai bine tine-te de carte si gata.

| Pool77 a răspuns (pentru Victoria18):

De ce nu te da afara nimeni?

| Sexualising explică (pentru Victoria18):

Nu ai inteles ce am vrut sa spun. cred ca am specificat destul fe clar faptul ca nu vreau sa mi incep viata sexuala

| Victoria18 a răspuns (pentru Pool77):

Cred ca pe tine ar trebui, te bagi si tu in seama in comentariile mele cu mine. Suferi de lipsa de atentie.

| Pool77 a răspuns (pentru Victoria18):

laughing))
Si daca as suferii, o virgina incuiata ar fi ultima persoana la care as apela.

| Victoria18 a răspuns (pentru Pool77):

Vai, mai cautat tu?happy Incuiata? Eu cred ca am mai mult creier ca tine, eu nu raspund la comentariile celor de aici din lipsa de atentie.

| Pool77 a răspuns (pentru Victoria18):

Se vede cat creier ai din raspunsurile date, dar hei, fii tu mai desteapta, nu ma deranjeaza laughing
Mai bine intelectual, decat destept ca tine

| Victoria18 a răspuns (pentru Pool77):

Te vad ca pe un nefericit care isi petrece viata mai mult online si se ia acolo de altii...

| Pool77 a răspuns (pentru Victoria18):

Nu crezi ca judeci prea devreme?
Cred ca stau pe site-ul asta maxim 10 min pe zi, de plictiseala.
Stai calma ca nu-mi pasa de parerea nici unuia, nu ma doare nici macar cel mai scurt fir de pe cur daca ma jigneste careva.
Sunt mandru de mine si asta n-o s-o schimbe nimeni.

| Romanul86 a răspuns (pentru Victoria18):

Virginitatea și sexualitatea ține de demnitatea umană. Sexualitatea este metafizică. Numai că o anumită pesudocultură vrea să îngroape acest adevăr.

| Romanul86 a răspuns:

Adolescenții mai și mint deci nu-i mai credeți. Ca să vă explic psihologic și psihanalitic un om care se laudă că face sex cu un altul, el vrea de fapt ca cei din jurul lui să-i confirme virilitatea, potența ei sunt niște oameni lipsiți și incapabili de sentimente adevărate. Faceți ce e demn de dvs și de iubitul dvs. Sexualitatea ține de demnitatea umană nu faceți sex cu oricine.

| Rux04 a răspuns:

Si dacă ei întrețin ce? Nu trebuie să vă luati după ei. Toate la timpul lor.

| AliTheo18 a răspuns:

In primul rand altii sa faca ce vrea, nu ai treaba cu ei, si nici ei cu tine. Apoi, este bine ca nu ti-a cerut nimic, cine stie cand o s-o faca, dar daca chiar vrei sa stie asta, ii poti spune ca nu vrei, ca esti nepregatita, dar daca stai cu el de plictiseala si simti ca la el e la fel, doar de pupat, stai pana iti cere. laughing)) Depinde si de relatia dintre voi, depinde de felul amandurora. Nu e capat de lume orice s-ar intampla.

| Sexualising explică:

Multumesc tuturor pe tru raspunsuri