| A1b2cdefgh a întrebat:

Am 17 ani și m-am îndrăgostit de o colega. As vrea sa îi spun ce simt pentru ea, doar ca am mai fost îndrăgostit de alte 2 colege și nu știu dacă ar fi ciudat după, adică sa vorbească între ele și sa creadă ca spun asta tuturor fetelor. Voi ce credeți? Și mai vreau sa menționez ca aceasta fata este foarte frumoasă, iar eu arat ca un cct asa ca știu ca nu am nicio șansă cu ea, dar vreau sa îi spun ca să ma eliberez. Și, deși suntem colegi de 2 ani, nu am prea vorbit niciodată.

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Și dacă te eliberezi și nu e reciproc sentimentul, ce ai câștigat? Mai bine roagă/te lui Dummnezeu pentru viitoarea ta soție și abordează fete dar câd vezi că ești destul de matur și respomsabil pentru a întemeia o familie? Ce rost are să te alegi cu răni sufletești inutile sau să rănești tu fetele?

| A1b2cdefgh explică (pentru ania):

Cu ce o rănesc dacă îi spun ca o plac?

| Celcestietot a răspuns:

Buna. Fa ceea ce trebuie, ceea ce simti, iar daca o faci, fa-o cu incredere happy!

| cristimihailov a răspuns:

Roaga un amic comun sa o intrebe daca ii place de tine.

| Iulian03 a răspuns (pentru cristimihailov):

Cea mai mare prostie. are 17 ani nu 10

| cristimihailov a răspuns (pentru Iulian03):

Nu sunt aici sa judec.
Am oferit o solutie alternativa viabila la modul lui de a fi.

O solutie devine solutie doar cand e pusa in aplicare. Restul sunt sfaturi

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

O să-ți treacă laughing

| SoareDaniel a răspuns:

Tu ti-ai pus o intrebare la care ti-ai raspuns singur laughing, mergi pe incredere cum spun americanii si poate o sa te iubeasca ca pe un amic de pe urma careia o sa traga foloaserolling on the floor

| georgelex a răspuns:

Ești mare bro vorbește că una tot cade.