| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am 18 ani, si am nevoie de ajutor urgent va rog.
La 1 voiam sa ma pun la somn, dar nu puteam dormi din cauza ca am avut o mancarime in zona pubiana.
Cand m-am uitat mai atent am vazut ca am purici/paduchi lati, dar problema ii ca am mai avut paduchi/purici lati iarna trecuta probabil de la cineva cu care am facut sex, dar am scapat de ei prin a ma depila pe tot corpul timp de 4 ore cu ceva biguri ieftine, dar am reusit totusi sa scap de ei.
Dar acum problema este ca nu am mai facut sex de atunci cu absolut nimeni si nici nu am schimbat hainele cu cineva si nici nu am de mult mancarimea numa de maxim o sapt...
Acum am folosit crema depilatoare si a dat o portiune mare din par jos, dar mai am zone cu par (am ramas fara crema, iar la dimineata voi folosi big) si nu stiu ce sa mai fac, nici nu stiu de unde i-am primit, dar acum 5 zile am fost la un veceu public si a fost prima data cand nu am pus ceva pe capacul de toaleta din cauza ca nu mai puteam sa zic asa... si din cate am citit puricii/paduchii lati nu stau pe plastic ca, dar ma intreb daca nu cumva de acolo am primit din cauza ca am intrat fix dupa cineva...
Chiar nu stiu ce sa fac, am nevoie de ajutor, eu nu am folosit creme sau ceva special acum si nici data trecuta, acum ce am folosit a fost doar crema de depilat si problema mai este stiu ca trebuie dezinfectate haine, lenjerie de pat etc etc, dar cum imi dezinfectez salteaua? Ca am dormit aceste 3 zile fara lenjerie de pat, dar scaunul cum il dezinfectez? Ca am scaun de birou din material...si nici macar o pata micuta nu iese de pe el...

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod curent pentru a scapa de asa numitii ''latei'', adica paduchi lati genitali, se folosesc atat lotiuni cat si/sau unguenti speciali creati in acest scop printre care pot fi amintite : crema cu Permetrin 1% sau samponul antiparazitar Dr.Soleil care se aplica pe piele bineinteles dupa ce a fost elimint parul pubian. Sanatate!

| cristimihailov a răspuns:

Mergi la dr.
A vazut ala si chestii mai grave decat lateii tai magici.

| ancaval a răspuns:

Doamne ferește. Păi cum naiba păduchi în zona aia? Nu cred așa ceva, serios!
Adică na, un om care se spală și e curat, NICIODATĂ nu o să aibă așa ceva!

| viorikaaaa55 a răspuns:

Iti cumperi alta saltea, te razi la padurice si incerci igiena