| 09Ioana09 a întrebat:

Buna TPU. Am 19 ani iar prietenul meu 25. Avem o relatie de 2 ani, ne merge bine dar exista un lucru care ma derajeaza si nu se gaseste solutie se pare ca. Daca ati vedea ca prietenul vostru se uita la alte fete pe internet, tot felul de filme etc, cum ati reactiona? Am incercat sa ii explic ca ma deranjeaza dar informatia asta ori nu ajuns in cel mai concret mod, ori e o informatie irelevanta. Ce ar trebui sa fac sa in situtia asta? Probabil ca pentru unele persoane e cat de poate de normal dar pe mine ma pune pe ganduri. Astept cateva sfaturi si pareri. Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai viitor cu el. Renunti

| wildthing a răspuns:

Gaseste-ti pe altul!winking

| RAY a răspuns:

Uitati-va împreuna, sunt filme porno si pentru voi femeile, si cumpăra jucări sexuale si va si atingeți, nu trebuie sa va desparți si sa găsești o soluție, sa încercați pozitii noi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai de ce să te pună pe gânduri.
Doar că după doi ani, dacă nu sunt impedimente, o relație se transformă în căsnicie. Într-o căsnicie, bărbatul nu are timp să se uite la fete pe Internet. Dacă rămâne doar relație, asta denotă că el este nehotărât și mai caută încă. Ce, nu știe nici el.

| Drimmero a răspuns:

Toti baietii/barbatii se mai uita la porno din cand in cand sau la femei sexy pe net si nu numai fara sa aiba legatura cu infidelitatea sau altceva, daca esti intr-o relatie nu inseamna ca automat ti se inchid ochii sau nu mai ai dorinte, e ceva normal sa se uite, mai ales ca totul e virtual pe net, poate nu-l satisfaci suficient sau pur si simplu vrea si omul sa aiba intimitatea lui, are o mica dorinta, etc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea este normal. Ii mai spui o data serios, ar trebui sa existe comunicare si intelegere intre voi.
Asa ca iti raman urmatoarele variante:
- incerci sa ii explici in speranta ca reusesti si daca nu, stai asa;
- incerci sa ii explici ca mai sus, si daca intelege, e totul ok;
- nu ii explici si stai asa;
- te desparti de el;
- cauti alte metode.

| tudorvolcano a răspuns:

E dependent de pornografie, cum sunt mare parte din tinerii din ziua de azi.
E o dependență dezvoltată din adolescență, datorită valabilității filmelor porno pe internet, gratuit.

Dacă te deranjează viciul lui, poți să te desparți de el, preferabil cât mai repede, și îți recomand să găsești un băiat cu care chiar să te măriți.
Prietenul tău nu se va lăsa de pornografie, orice i-ai spune, decât dacă vine o minune de sus.

| MoonwalkPhenomenon a răspuns:

Pai tu il satisfaci?

| 09Ioana09 explică (pentru MoonwalkPhenomenon):

Cand vine vorba de relatia sexuale, suntem chiar foarte bine. Cel putin asta credeam pana acum