| Katy20p a întrebat:

Am 19 ani si in februarie mi-a venit menstruatia, pe data de 11, in martie nu mi-a mai venit deloc si in aprilie mi-a venit pe data de 10.
Luna aceasta nu mi-a mai venit deloc dar pe data de 10 mai, mi-au curs cateva picaturi de sange mai roz. Am greturi dimineata. Si mi s-a cam marit burta, am observat ca mi-au cam crescut si sanii. Mentionez ca eu stau cu iubitul meu si avem in fiecare zi contact sexual.Mi-am facut si teste de sarcina dar au iesit negative.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca toate ciclurile menstruale au fost mereu foarte lungi avand mereu lungimea in jur de 2 luni si inainte de terminarea ciclului menstrual anterior in data de 10 Aprilie (11.02 - 09.04 = 58 zile), este posibil ca activitatea hormonala a organismului tau sa fie ''setat'' in acest mod. Este posibil ca si actualul ciclu menstrual sa fie la fel de lung si in acest caz, perioada fertila sa fie chiar in aceste zile, deoarece la un ciclu de 8 saptamani (56-58 zile) zilele fertile ar putea fi intre 19-25 Mai.
Fiindca nu ai oferit datele si informatiile privind tipul ciclului tau menstrual, in aceste conditii este imposibil sa se poata face o analiza catusi de cat obiectiva in privinta posibilitatii de a fi insarcinata chiar si in situatia in care toate actele sexuale sunt mereu neprotejate si sperma este ejaculata in vagin de diecare data. Este posibil ca nivelul fertilitatii tale sa fie extrem de mic, sau ca ovulul in momentul eliberarii din ovar sa fie insuficient maturizat si din acest motiv sa nu fie viabil si fecundarea sa fie imposibila. Ar fi indicat sa va prezentati la un centru de planing familial pentru a fi consultati si a efectua testul de fertilitate. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Du-te la medic, așa afli care e problema.

| ywar a răspuns:

Ce potent e iubitul tau! Ti-o da la coada in fiecare zi... e bun de filme de adulti. De ce nu-i sugerezi sa se apuce de treaba, adica de filme... Te-ar scoate din foame.

| Katy20p explică (pentru ywar):

Intai iti dau ti-e 10 lei sa iti iei ceva sa mananci si pe urma mai vb

| ywar a răspuns (pentru Katy20p):

Gramaticaa ta, cam scumpa, cam scumpa la vedere!

| Katy20p explică (pentru ywar):

Tu vorbesti?

Răspuns utilizator avertizat
| Fata1234 a răspuns:

Consulta un medic ginecolog