| AndreiDan2k19 a întrebat:

Am 19 ani si sunt curios de o chestie. big grin
Cand intretin relatii sexuale protejate(folosim prezervativul ca si metoda de contraceptie) cu prietena mea, inainte sa ejaculez o scot. Care sunt sansele sa se scurga lichidul seminal din prezervativ daca mai continui pana cand sunt aproape sa-mi pierd erectia de tot?
De mentionat: prezervativul este fixat bine mereu, este pe marimea mea, este folosit in conditii optime(niciodata nu o facem hardcore sau cand nu este uda, iar daca nu este 100% uda folosim lubrifiant).
Imi cer scuze daca am ofensat pe cineva cu limbajul meu! happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativele la capatul lor extrem sunt prevazute cu un mic balonas care urmeaza sa aiba rolul de rezervor colector al spemei care de regula este ejaculata la un moment dat, insa cu cateva minute inainte ca penisul sa-si piarda erectia. Prezervativele sunt astfel fabricate exact cu scopul de a permite barbatilor sa continue actul sexual, pana in momentul in care se pierde erectia in asa masura incat penetrarea nu mai poata fi continuata. Daca marimea prezervativului folosit este potrivita pe grosimea penisului, atunci prezervativul ramane perfect ''lipit'' de penis pana la final, ceea ce NU va permite scurgerea in exterior a lichidului spermatic ejaculat printre prezervativ si penis si nici pe sub inelul de cauciuc de la capatul sau care in mod normal va strange suficient de tare penisul ''inmuiat''. Sanatate!

| AndreiDan2k19 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspuns! >big grin

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce il mai scoti daca il pui? Nu din prezervativ e problema, daca mai continui, ci de pe „țeava" penisului. Dupa ejaculare mai ramane sperma in interior, nu se elimina complet. Poate ajunge exact acolo unde nu trebuie si cresc sansele de sarcina.
Interesati-vă, bă, ca sexul nu e joaca cu masinutele!

| AndreiDan2k19 explică (pentru darrio2007):

Prin o scot m-am referit ca scot obiectul muncii adica,, penisul" din vagin cand simt ca-mi vine. happy Nu ca scot prezervativul, atunci pot sa fac fara prezervativ de la inceput, ce rost ar mai avea sa-l pun daca-l scot cand ejaculez?
Dar e ok,, bă" raman la joaca cu masinutelewinking

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreiDan2k19):

Am inteles. Dar de ce scoti „obiectul" cand ejaculezi? Sperma oricum ramane in rezervorul acela din varful prezervativului. Daca nu stiai pentru ce este. Pentru asta e proiectat.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca folositi prezervativul de la cap la coada (pus inainte de introducere in vagin si scos dupa terminarea partidei), nu ai motive sa-l scoti cand ejaculezi, pentru ca sperma ramane in prezervativ, nefiind sanse sa curga in vaginul fetei.
Un prezervativ perfect intins/ strans pe penisul tau, nu va cadea in vaginul fetei si nici nu se va rupe. Asadar, nu ai avea motive sa te temi de o posibila sarcina.

Inca un sfat: daca fata nu este uda, incearca sa ai rabdarea si sa-i faci un preludiu bun, ca sa se bucure si ea de sex. Lubrefiantul ajuta la culisarea penisului, dar ar trebui sa-ti spuna tie ca barbat, ca afat nu simte nimic, daca nu-i luberfiata si din bun simt, ar trebui sa incepi inati cu ea, cu preludiul...ca sa va bucurati amandoi de sex.
Este jenant sa spui ca folsoesti lubrefiant la o varsta atat de tanara, cand ar trebui sa fii capabils a satisfaci o fata, si sa-i faci un preludiu bun.
Lubrefiantul il folosesti dupa 50 de ani, cand vaginul femeii nu se mai umezeste natural, din cauza menopauzei ori cand ais ex anal, dar la cel vaginal, este chiarjenant pentru tine ca barbat, sa declari asta, dovedind ca esti incapabil sa exciti fata.
Imi pare rau sa-ti spun, dar astea sunt chestii sensibile, pe care ar trebui sa le inveti si sa le pui in practica, daca vrei sa tii o fata langa tine, sa se simta bine si sa ajungi la un moment data sa o satisfaci vaginal.

| AndreiDan2k19 explică (pentru Violleta2022):

Avem parte de preludiu(cam 30-60 de minute). happy Lubrifiantul il folosim foarte rar cand scurtam preludiul. big grin Nu ma arunc inainte fara sa fie uda sau ceva de genul deoarece este dureros pentru ea. In plus, imi place preludiul deoarece cu fiecare minunt scurs in acest timp, ma face sa o vreau si mai mult. Voiam doar sa stiu care sunt sansele sa se scurga pe langa inelul de cauciuc. happy
Multumesc pentru sfaturi! happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreiDan2k19):

Un preludiu de 30-60 de minute este iarasi foarte rau, ca se duce naibii toata umiditatea vaginala.
Iar faptul ca sariti uneori penste preludiu, inseamna ca unori chiar nti pasa de fata, sa o satisfaci pe ea intai, asa cum ar trebui.
In ce priveste scursul pe langa inelul de caiuciu, nu ar trebui sa se intample deloc, atata vreme cat ai masura corecta de prezervativ.
daca iese ceva din prezervativ, inseamna ca-i mult prea mare pentru penisul tau si risti sa se rupa la sex si sa o lasi insarcinata.
Un prezervativ de masura corecta, trebuie sa stea perfect strans pe penisul tau, fara cute, fara pliuri, ca si cum ar fi o a doua piele a lui.

| Emilian65 a răspuns:

Sansele sunt minime.

| RPA09 a răspuns:

Ca și idee, prezervativul te protejează și dacă te termini când o ai in ea. Și șansele să se scurgă nu ar trebui să existedoar in eventualitatea că e spart. deci mai în glumă mai în serios, poți să dai până nu mai poți, atâta timp cât ești finuț cu ea că să nu se spargă.