| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani si mi-am pierdut virginitatea in urma cu 3 luni. Baiatul alaturi de care am facut-o nu era virgin, are experienta. Problema este urmatoarea: eu dupa 3 luni de zile nu am reusit sa am orgasm! Nu reusesc sa am orgasm nici cand imi face oral sau se joaca cu degetul,de orgasm vaginal nici nu se pune problema. Eu cand ma masturbez reusesc sa am,dar cand imi face oral sau se joaca el cu mine cu degetul nu reusesc. Pur si simplu nu simt nimic,a incercat sa-mi faca oral cam o jumatate de ora si tot nimic. Ma simt prost ca nu simt nicio placere. De ce se intampla acest lucru? Ce sa fac sa scap de problema asta? Adica mie imi place cand facem sex,senzatia este placuta,dar pur si simplu nu ajung la orgasm. Am incercat s-o facem si cu prezervativ, si fara prezervativ si tot nimic...
Ofer funda!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt femeie care nici dupa ani buni nu au orgasm, din cauza ca baiatul nu stie sa satisfaca!
Ajuta-l, indruma-l, arata-i unde evrei sa fie satisfacuta.
Cat priveste orgasmul vaginal, este foarte greu de executat, mai ales daca partnerul nu are un penis gros si mare, cu care ar putea sa te satisfaca.

| alina2k18 a răspuns:

Hmm, masturbeaza -te tu in timp ce el te linge / iti baga degete sau in timp ce te f...
Ajutawinking

| Emma30555 a răspuns:

Nu are importanta, ești la început, unele fete obțin mai greu, depinde și de anatomia lor dar nu te preocupa, împortant e sa îți placa baiatul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crezi tu cã are experientã sã te excite la maxim, trebuie sã stie sã te atingã unde trebuie solduri, gât, spate, gurã, tragã de pãr etc asta doar el trebuie sã invete sã fie mai senzual, cu putinã vânã in el nu sa dea cã surdu-n dubã doar pentru a ejacula.
Vezi cã sunt pe internet tutoriale "how to make female orgasm/clitorician/squirt" in interior squirt se numeste, trebuie sã impingã cu degetul in sus, in timp ce iti face oral clitorician.

| Romanul86 a răspuns:

Preia tu, inițiativa, stai tu deasupara lui când faceți dragoste.

| Jonas94 a răspuns:

Bună seara!
Poate nu reușești tu să te concentrezi pentru a ajunge la orgasm, sau poate el, nu este atât de dotat să te ducă acolo.
Încercați poziții care să accentueze senzațiile.
Și dacă la oral nu-i explici omului unde să dea cu limba, nu te aștepta să știe el big grin

| Eduard196 a răspuns:

Nu te mai masturba. Incearca asta o perioada mai lunga si s-ar putea sa ajungi dupa si la orgasm

| simpluone a răspuns:

Relaxeaza-te si nu incercati sa cautati orgasmul de parca ati cauta cufarul cu bani! Faptul ca il ai singura inseamna ca esti ok fiziologic iar singura problema este in starea psihica cand esti cu el. Lasa-te dusa de val nu incerca sa inoti!

| AliTheo18 a răspuns:

Eu zic ca in momentul ala trebuie sa fiti amandoi in transa sa zic asa, adica trebuie sa uiti unde esti etc, sa vrei doar sa te atinga el, trebuie sa te stimuleze. Cei care ti-au dat raspunsuri mai jos, le poti folosi, in mare parte asa trebuie sa fie. O sa ajungi si la orgasm.

| Randomuser2000 a răspuns:

Buna TPU! Am 20 de ani si mi-am pierdut virginitatea in urma cu 3 luni.

trist

| Chetys a răspuns:

Abia ți-ai început viața sexuală și de aceea, eu abia după 5 luni pe puțin am început sa simt plăcerea pentru ca abia atunci am învățat ce și cu cum, încearcă sa fi mai relaxata și sa încerci sa-l exciți și tu mai mult pentru ca te vei exotica și tu mai tare așa, iar atunci când îți face oral sau când te culci cu el, tu te poți masturba pentru ca așa te vei excita mai tare. Trebui sa-ți cunosti mai bine corpul și sa știi unde te exciți și sa-l îndrumi și pe el

| aneemaryy a răspuns:

Un sfat: dick riding. Calareste-l, fato!