| Chelsea_Sorin_1996 a întrebat:

am 22 de ani si am trecut prin mai multe experiente in dragoste doar ca de data asta e diferit si am nevoie de sfatul vostru:
In toamna am sa merg in vacanta in Antalya cu niste prieteni si fata pe care o plac.
Deci fata asta e diferit de tot ce am intalnit pana acum, e tot ce poate am visat si mi-am dorit pentru mine.
E responsabila, grijulie ii merge bine si la munca a fost promovata pentru munca ei, am lucrat impreuna de acolo ne si cunoastem.
Ideea e ca ceilalti prieteni merg in cuplu si sunt 3 camere de 2 persoane, ceea ce inseamna ca eu cam o sa stau cu ea in camera.
Ce sa fac sa nu para ciudat, adica vreau sa vorbesc cu ea si eventual daca vrea si ea sa ajungem in punctul ala unde sa facem si dragoste, doar ca nu vreau sa para ciudat si sa stric cumva vacanta.
Adica eu nu tin neaparat sa facem dragoste, adica nu atunci desi e imprejurarea perfecta pentru asa ceva.
Deci intrebarea mea, e cum sa fac asta fara ca ei sa ii para ciudat?
Mentionez ca as fi al 2-lea barbat din viata ei, deci experienta ei nu e destul de mare si mi-e frica sa nu inteleag asta aiurea.

Răspuns Apreciat de Editori
| ThyDoom a răspuns:

Ca să ajungi să faci dragoste cu ea în acea vacanță din toamnă, trebuie mai întâi să începi să construiești o relație cu ea de pe acum. Nu aștepta până în ultimul moment. Începe de pe acum să vorbești cu ea. Tu vrei într-o singură noapte să și vorbești cu ea ca să vă cunoașteți și vrei să faci și dragoste cu ea? E fantasmagoric. Nu mai pierde timpul cu vise și începe de pe acum să vorbești cu ea. Să vezi dacă și ea simte ceva pentru tine. Încearcă să ajungi s-o cunoști.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iei si tu ceva de baut, va puneti pe balcon sau ceva loc de genu si incepeti sa discutati de la banalitati la amintiri din copilarie, amintiri frumoase, experiente interesante etc. si vezi si tu din punctu ala ce se intampla. Daca da semne de ceva, ai putea incerca sa te apropii usor de ea, sa o iei de dupa umeri de exemplu. Ziua urmatoare poti incerca sa repeti experienta si daca e receptiva, poti incerca s-o saruti iar de acolo vezi ce iese

| Violleta2022 a răspuns:

Daca fata stie si a acceptat sa mearga in excursia asta cu totii, odata ce stie ca fiecare cuplu are destinata 1 camear, inseamna ca a acceptat mutual conditiile si ca este de acord sa imparta patul cu tine, cu atat mai mult cu cat, ea nu mai este virgina.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pana in toamna, adica pana sa plecati in vacanta, ar fi indicat ca macar si asa din cand in cand sa-i propui sa iesiti/sa o inviti la o cafea si o discutie amicala. Asa ca un fel de socializare ''antrenament/incalzire'' pentru a-ti da seama in ce ape... ''te scalzi''. Curaj. Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta o rezolvi cu ea. Noi nu vom fi acolo.
Am o poveste, ba chiar două cu vacanțe ratate pe tema asta.
Să vă clarificați înainte să plecați nivelul relației.

| anonimg a răspuns:

Scopul relatiei sa fie casatoria. Altfel toata investitia se va pierde; vei suferi, si suferinta nu va fi mica.
Urmeaza planul lui Dumnezeu, si mergi pe mana Lui. In felul acesta inima ta va fi intotdeauna in siguranta, orice s-ar intampla. Fata se va bucura in felul acesta de respectul pe care i-l vei da, daca nu te vei atinge de ea mai inainte de casatorie. Multe fete nu cunosc lucrul acesta si nu au avut parte de un astfel de respect. Peste tot se gasesc tineri fara principii; sunt putini care mai au astfel de principii. Din princina lipsei unor astfel de principii exista atat de multa suferinta in lume.
Iar Dumnezeu nu Se lasa dator cand spune: "Voi cinsti pe cine Ma cinsteste". (1Samuel.2:30)

| Emma30555 a răspuns:

Tu vrei sa astepti pana atunci? Daca iti place de ea normal este sa ii propui de acum o intalnire, doua sa vezi daca si ea te place si daca va intelegeti. Pana atunci puteti sa va cuplati daca e cazul. Daca astepti pana in toamna si atunci te dai la ea nu are logica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca iti Inchipui niste iluzii desarte.
Singura ta limitare e mentalitatea, fii mai breaz pe tine ce naiba.