| alin_1972 a întrebat:

Buna TPU Am 25 de ani, Azi este o zi trista pentru mine, de cateva zile prietena mea a decis sa se desparta de mine, pentru ca a vazut ca am trimis niste mesaje la 2 fete si am incercat sa-i explic ca le cunosc de la o prezentare de card(lyones) si asta e adevaru chiar nu am avut nici o legatura si pe voi nu am de ce sa va mint si ea a inceput sa urle ca am inselat-o si altele, a plecat acasa si de atunci(2 zile) numai vorbeste cu mine la telefon, azi am fost la ea la lucru pentru ca simteam nevoia sa vorbesc cu ea sa ma linistesc sa vad ce-i de facut, pentru ca nu pot lasa sa treaca asa una cu doua o relatie de 3 ani jumate pe care am avut-o cu ea cand m-a vz s-a intors cu spatele i-au dat lacrimile si mi-a dat mesaj Pleaca! nu am mai stat si am plecat...Am facut multe lucruri impreuna, am mai fost despartit de ea acum 2 ani de craiun si revelion si ea m-a cautat dupa aceea anul trecut de ziua indragostitilor si am crezut ca o sa fie bine sa ma impac cu ea si anul trecut de craciun i-am oferit un inel de logodna si totul mergea asa bine. In tot acesti 3 ani jumate ea mi-a facut mai multe faze dupa 1 an si ceva am gasit-o cu fostul ei prieten la ea acasa si convorbiri pe messenger tot cu fostul si inca un baiat, ea tot ma injura de mama si ma facea in toate felurile cand era nervoasa(prost idiot etc) am trecut peste asta, pentru ca o iubeam prea mult la fel cum o iubesc si acum, eu stau singur mai am 1 an de master sunt la timisoara, stau in casa si tot timpu ma gandesc la ea fara sa vreau si imi vin in minte o gramada de lucruri frumoase, nu inteleg de ce se comporta asa cu mine, cand acum o saptamana a spus TE iubesc enorm si imi repeta de multe ori ca ea ma iubeste, eu o iubesc foarte mult si acum sufar si nu stiu ce sa fac, as vrea sa o uit dar nu cred ca pot asa repede si sa ma impac cu ea cu tot ca am respectato tot timpu si nu am jignit-o niciodata, trebuie sa-si ea o gramada de lucruri de la mine si nu stiu ce o sa fac in continuare... va rog sa ma ajutati cu un sfaturi pentru ca, chiar am nevoie sunt asa de deprimatsad si numai stiu ce sa fac.Va multumesc

11 răspunsuri:
| Pissy a răspuns:

Prin faptul ca te injura de mama ta, iti vorbeste urat si se comporta aiurea demonstreaza ca nu prea mai simte ceva pentru tine.Te`ai purtat prea dulce cu ea si aici ai gresit. happy
Mai las`o asa cateva zile, n`o cauta. Daca te iubeste cu adevarat isi va da seama ca n`ai mintit`o si te va cauta.batting eyelashes

Bafta! :*

| Ingerash a răspuns:

E o situatie dificila dar daca spui ca ati mai fost despartiti si v-ati impacat poate va impacati si de data asta.Ai ranit-o,dar daca stie cat de mult o iubesti se va intoarce la tine, nu e nimeni perfect, toti gresim si trebuie sa iertam.Succes sper ca o sa treceti peste asa si o sa se intoarca la tine.

| Bellaffvb a răspuns (pentru Ingerash):

Citești printre rânduri, tipa aia e o manipulatoare.

| bogdan74688 a răspuns:

Iti dau un sfat tot de la unul cu aceeasi atitudine ca si tine. Cand am patit acelasi lucru, sa ma paraseasca, nu as fi crezut in vorbele astea, dar crede-ma, asa este mai bine:
Paraseste-o!
E direct, dar e cel mai bine, pentru tine mai ales. Daca din 2 mesaje, ti-a dat papucii, iar tu ai iertat-o dupa convorbiri, si chiar dupa ce ai gasit-o cu fostul, sau ca nu te respecta. Imi pari un tip ok, si sincer, meriti mai mult. In cazul meu, dupa 1 an in care la fel, nu am jignit-o niciodata, si m-am purtat extrem de frumos, mi-a dat papucii, ca a gasit pe altu' oh go on ( deci mersi de apreciere - e mai complicata povestea oricum ). Iti va lua putin sa-ti revi ( vreo 5 luni mie cel putin ), dar iti va fi mult mai bine fara ea. Daca cineva nu te apreciaza, si nu e vorba numai in iubire, lasa-l, da-l de-o parte. Nu scrie nici unde ca trebuie sa suferi si sa te simti prost/rau, doar de dragul cuiva. Cine te va iubi, nu te va pune in situatia asta happy. Bafta

| misterioaѕa a răspuns:

Pai acum ai sa vezi daca te iubeste... daca simte ceva va veni la tine
si va veti impaca...ea nu intelege ca asa sunt baietii.mai vb cu o fata, doua prin mesaje.si nu intelege ca nu ai nici o treaba cu ele...
dar daca chiar te iubeste...se va intoarce la tine...
baftaa iti dorect si sa te impaci cu ea

pa, pa

| anca13 a răspuns:

Pai...ea nu are de unde sa stie daca tu ai avut sau nu ceva cu fetele respective,acum sigur vei zice ca si ea a facut ce a facut,dar daca o vrei inapoi,insista! E putin suparata acum,dar sigur ii va trece! Eu zic sa mergi azi la ea cu un buchet de flori,daca tot e ziua indragostitilor, nu cu gandul sa o rascumperi, dar poate ii vei da putin de gandit.Incearca sa si discuti cu ea daca iti sta la dispozitie,daca nu, pleaca, poate mai are nevoie de putin timp.Altceva nu stiu ce sa zic, tu o cunosti cel mai bine cum reactioneaza la o cearta.Eu zic ca va ve-ti impaca, pentru ca 3 ani jumatate nu sunt 3 luni.Bafta si numai bine!

| PrintsessKa a răspuns:

Dupa opinia mea cred ca va fi totul bine.dac te iubeste se va intoarce am patit si eu multe cazuri de astea prietenul meu vb prin mess pe atunci era mirc si multe altele atunci ma certam tare tot ajungeam la despartire dar stand o zi doua trei nu mai poti rabda si vrei sa-l vezi s.a.m.d si am iertat toate astea. asaca opinia mea este ca dac te iubeste intr-adevar a sa te ierte si a sa fiti impreuna clar lucru dac vrei sa fii cu ea.bafta

| PrintsessKa a răspuns:

Alin eu spre exemplu ma mentin la opinia asta ca dac te iubeste cu adevarat a sa se intoarca la tine dar dac ea nu te iubeste si poate cauta o pricina sa se desparta.dupa cite zici ea nu te iubeste dar oricum alin cine stie pina la urma.da doamne sa ma gresesc adic in privinta asta ca nu te iubeste. poate te pune la incercare. tinete in miini si fa totul sa fii cu ea.si dac pina la urma nu va dori sa fie cu tine atunci deacum tei face concluzii dac era sincera cu tine sau nu.

| Bellaffvb a răspuns:

Las-o sa zboare, îți face o favoare. probabil de mult astepta o ocazie să îți de-a papucii dar sa nu cadă ea vinovată, crede-mă nu îți dorești de sotie una care é vizitată de foști pe acasă.te înjură etc, o manipulatoare.
Încearcă să îți umpli timpul cu studiu sau ieșiri și o să îți mulțumești peste ani că ai scăpat de ea (;

| alin_1972 explică:

Ieri mi-a dat mesaj ea si mi-a spus ca nu crede ca vede un viitor langa cu mine, ca nu sunt barbat adevarat si ca nu am ce sa-i ofer si ca nu sunt barbatul pentru si sa-mi intre bine in cap...:/ i-am dat mesaj si i-am spus tot ce am avut pe suflet ca tin la ea si ca o iubesc si ca or ce ar fi ea o sa fie ocupe un loc la mine in suflet si nimeni nu o poate sa o scoata, i-am mai spus ca am fost alaturi de ea cand a avut nevoie cat am putut eu de mult si ca nu am facut nimica rau din ceea ce crede ea si ca nici nu am injurat- si m-am purtat tot timpu cu ea frumos, am asteptat sa vad daca raspunde, dar nu a mai raspuns dupa ce i-am dat mesajul acesta, mi-am pus in gand sa nu o mai sun, sa vad daca ma cauta ea, ca are o gramada de lucruri de luat de la mine de acasa.Cum e mai bine sa fac ce ziceti? multumesc

| max_8273 a răspuns:

Buna,

Din ce spui tu ea nu prea da dovada de respect fata de tine. Mi se pare foarte important intr-o relatie ca pe langa dragoste, comunicare sa existe si respect intre parteneri. Eu zic sa nu-ti mai pierzi timpul cu ea. Fa fi mai greu o vreme dar pana la urma...tot raul spre bine happy

Bafta!