| nicolek a întrebat:

Bună TPU, am aproape 15 ani şi de vreo 1 lună îmi place de un băiat, aşa că, am nevoie de nişte sfaturi :/.
Am cunoscut un băiat şi la început nu simţeam nimic pentru el, eram doar prieteni, vorbeam zilnic de la 12 până pe la 4-5 noaptea, făceam glume, râdeam şi ne simţeam foarte bine împreună. Într-o zi, când încă nu îmi plăcea de el, ieşisem împreună într-un bar, am fumat narghilea şi chestii, doar că nu am prea vorbit ( mai erau 2 prieteni de'ai lui). iar apoi seara, îmi scrisese un sms 'Scuze că nu ţi-am prea vorbit, doar că nu vorbesc prea bine franceza ' ( stau în Luxembourg şi el e luxemburghez ). Apoi, după ceva timp, am început să-l plac ( ţin să precizez că el nu e prea "frumos" şi că mulţi mi'au spus că el e urât pentru mine, doar că sincer, nu frumuseţea lui 'exterioară' m'a atras, ci felul lui de a fii ). Acum vreo 3 săptămâni mă certasem cu el, din cauza unei prietene pe care el nu o suportă şi o făcuse 'cur*ă', nu am vorbit cu el vreo 1 săptămână şi mă simţeam foarte rău, iar apoi ne-am cerut 'scuze' reciproc şi totul a fost ok, am ieşit de câteva ori şi mă ţinea de mână, m-a pupat, m-a luat în braţe şi tot felul de lucruri aşa drăguţe, iar acum ceva timp un "fost amic" de'al lui, îmi scrisese un mesaj pe facebook 'Deschide-ţi ochii, el a spus că nu o să înceapă niciodată o relaţie cu tine pentru că vorbeşti franceză şi el nu vorbeşte prea bine, o să te bage în pat şi dupâ o să te lase ' şi nu ştiu dacă e adevărat sau nu, ţin să spun că mă simt foarte rău fără el, îmi amintesc mereu momentele pe care le'am petrecut cu el şi ce doare cel mai tare e că aproape nu ne mai vorbim.ce să fac? chiar ţin la el şi el ămi spusese că mă place şi tot felul de chestii.
HELP :3, dau fundă şi vot.

4 răspunsuri:
| anapricopi76 a răspuns:

Buna daca il iubesti spune-i si totul va fi frumos intre voi.

| BallsofDust a răspuns:

Pai daca prietenu lui a spus ca vrea doar sa te bage in pat...asta depinde de tine daca tu il lasi pe el sa faca orice din tine happy daca el tine la tine nu te baga in pat din prima... eu zic sa nu te iei dupa gura lumii unii poate sunt invidiosi tu incearca vorba aia (Incercarea moarte n-are ) dar sa ai grija la ce isi doreste el

| Camy149 a răspuns:

Salut! Pai si eu am un prieten foarte bun., radem mereu si glumim. si da dupa un anumit timp il placeam dar nu voiam sai spun.credeam ca il voi indeparta ei bine nu a fost asa. El a zis ca sunt simpatica, dar inca nu vrea sa fim impreuna, ei bine dupa mi-.am dat seama ca il iubesc doar ca pe un frate. Sfatul meu e : Daca il cnostii cu adevarat si ai mare incredere in el spune-i adevaru in viata daca nu risti nu castigi _happy

| nicolek explică (pentru Camy149):

Stie ca il plac. ieri. i'am scris un mesaj pe facebook si nu mi-a raspuns, l'am intrebat de ce s-a jucat cu mine, de ce nu mi-a spus adevarul din prima :/