| DanyDav a întrebat:

Am aproape 18 ani si nu am aproape deloc par pe corp, par pubian sau mustata si vocea tot ca de copil! Daca mai este cineva care a avut o problema asemanatoare, care a fost solutia? Am incercat sa dau cu bigul, pe firele acela invizibile, dupa cum am mai auzit la altii, dar nici un rezultat. Am tot cautat articole pe acesta tema, dar nimic nu se potriveste exact, in schimb nu am nici un fel de probleme cu erectia sau marimea penisului, chiar din contra sunt cam in exces. Ce as putea sa fac sa arat si eu a barbat nu a fata cu muschi? Unii m-au sfatuit sa merg la sala sa trag de fiare ca ma va ajuta sa ma maturizez, dar muschii s-au dezvoltat chiar foarte repede si mult, in schimb tot nu imi creste deloc par pe corp si tenul parca este prea de fata! E frustrant cand adesea sunt confundat cu o fata.

Răspuns Câştigător
| ShamelessQboy a răspuns:

Hmm, cred ca esti cam frustrat si te stresezi degeaba, asa cum fac mai toți cei de varsta ta. Ai rabdare, ai abia 18 ani ai timp sa imbatranesti si sa iti crească par pe corp, de care te vei chinui sa scapi mai tarziu. Important este ca nu ai glandul atrofiat, restul va veni cu timpul.
Bafta.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei lipsa pilozitatii se datoreaza factorilor de natura genetica si din acest motiv se poate datora faptului ca nivelul hormonului testosteron existent in organismul tau cel mai probabil este extrem de scazut
,, Testosteronul este un hormon steroid din grupa androgenilor. Androgenii influenţează multe caracteristici ale corpului, precum dezvoltarea organelor sexuale masculine, îngroşarea vocii în timpul pubertăţii, forţa muşchilor şi a oaselor şi creşterea părului. În mod interesant, aceiaşi androgeni (cum ar fi testosteronul) pot favoriza creşterea părului într-o zonă a corpului şi s-o inhibe în altele. Aceste diferenţe ne afectează înfăţişarea în mai multe feluri şi se crede că ele depind de factorul genetic.''
https://www.scientia.ro/......-corp.html
Multa sanatate!

| DanyDav explică (pentru corbulalbrosu):

Adevarat, am citit si eu articole de genul, dar ceva la mine nu se potriveste, muschii pot sa spun ca sunt chiar prea bine dezvoltati, cat despre organ genital si erectie, nu am dc sa ma palng, doar cu vocea si pilozitatea ceva nu i in regula.

| Andreeush a răspuns:

Dacă te mai stresezi mult îți faci rău.
Nu toată lumea e la fel, alții se dezvoltă diferit.
Ai rabdare!

| DanyDav explică (pentru Andreeush):

Vrei sau nu jungi sa fii deranjat, cand vezi ca unii fac glume proaste pe tema asta, si ma refer la baieti, in pecial la sala cand iesi de la dusi, si te vad asa chel in zonele intime vezi cum arunca priviri insistente sau te mai intreaba de ce te-ai epilat,,, si eu ce sa le zic ca nu am avut niciodata par acolo... ma iau in ras

| Andreeush a răspuns (pentru DanyDav):

Le spui adevărul și gata.
Știu că uneori e deranjant când alții comentează însă nu ai ce să faci decât să ignori.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru DanyDav):

Ăia care râd de tine îs proști de bubuie. E normal să nu ai păr în zona intimă.

Răspuns utilizator avertizat
| Magda20 a răspuns:

Ai tot timpul din lume să îți crească părul. Probabil te dezvolți mai greu și asta ar fi unul din motivele pentru care încă nu ți-a crescut par.

| DanyDav explică (pentru Magda20):

Nu stiu ce sa cred, din moment de fizic sunt foarte bine crescut si dezvoltat, mai ales dupa ce am inceput sa merg la sala acum un an! Este cam frustrant cand vad baieti mai mici ca mine ca deja au mustata, nu mai zic de par pubian, unii la gym chiar ma intrebau daca m-am epilat. Am auzit ca ar exista unele medicamente care ajuta sa iti creasca par pe corp si ingroase vocea. Am fost la medicul de familie sa imi dea trimitere la un specialist, a zis ca sunt normal ca nu sunt atrofiat, m-a pus sa ma dezbrac sa vada si din pacate am intrat in erectie chiar in fata ei. A fost jenant, a inceput sa rada si a zis sa ma imbrac ca nu am nici o problema. Simt ca nu m-a luat in serios din cauza celor intamplate.

| ciordeala a răspuns:

Ai macar par in cap?

| DanyDav explică (pentru ciordeala):

Lol,chiar frumos.