| acsva a întrebat:

am avut un contact sexual cu prietenul meu ieri si a fost cu prezervativ, dar dupa am dat prezervativul jos si s-a frecat de mine si cred ca a ajuns sperma in zona mea intima, exista posibilitatea formarii unei sarcini?

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Atata timp cat nu ai fost penetrata, nu trebuie sa iti faci griji.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect la aceasta intrebare, in privinta posibilitatii de a se forma sau nu o sarcina, depinde pur si simplu de perioada de fertilitate a ciclului tau menstrual. Sau altfel spus sarcina se poate forma NUMAI DACA in acest moment esti (sau nu esti) in una din cele 4-5 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a actualului ciclu menstrual si bineinteles daca a ajuns/intrat in mod sigur sperma in vagin. In orice alta situatie sau conditie formarea sarcinii devine cu totul imposibila. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, este posibil sa ramai gravida.

| Andreeush a răspuns:

Dacă erai în perioada fertilă iar sperma a ajuns în vagin atunci da, poți rămâne însărcinată.

| Spartacus12345 a răspuns:

Daca nu erai in perioada de fertilizare nu ii vreo problema

| KnifeMihaitZaaaa a răspuns:

Stai linistita