| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am avut un contact sexual neprotejat pe data de 17 August și apoi la 3 săptămâni după concepție am făcut un test adică pe data de 8 Septembrie și a ieșit negativ precizez că am băut pastilă Escapelle chiar după 2 ore de la act și apoi după 5 zile de la administrarea pastilei am avut niște sângerări ușoare care au durat 2 zile și menstruațiacare trebuia să vină pe data de 8 Septembrie a venit pe 19 și atunci și făcusem un test înainte să vină menstruația și la fel ieșise negativ.Este probabilitatea să fiu însărcinată că am citit că poate fi sarcină cu menstruație că ea nu dispare chiar din prima lună sau sunt doar niște banalități?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acum experimentezi efectele secundare dezastruaose care apar din cauza pastilei Escapelle, care iti da peste cap menstruatia timp de 6-12 luni, nemaivenind regulat.
Atentie, ovulatia si perioada fertila se pot intampla oricand, din cauza efectele negative ale bombei hormonale care ti-ai bagat-o in corp.

Cum o asemena pastila este recomandata 1 singura data in viata femeii, de acum inainte toate partidele sexuale trebuiesc facute CU PREZERVATIV!

| just4ubr2015 a răspuns:

Cu siguranta esti gravida pregateste-te sa fi mamica la anul

| Dorin976 a răspuns:

Fă un test BETA HCG.e 100% sigur

| ArcCoco a răspuns:

Buna! Testul de sarcina facut pe probe de urina poate sa nu fie conclusiv la o sarcina timpurie. Poti sa mai astepti cateva zile, si sa repeti testul.
Poti de asemenea, sa optezi pentru un test HCG total in sange (testeaza acelasi hormon din testele de urina, doar ca il depisteaza mai rapid in sange), care cred ca te costa in jur de 50-60 de lei si il poti cere la o clinica de analize fara recomandarea unui medic.
Sarcinile criptice sunt destul de rare si hormonul nu lipseste din organism nici in cazul unei astfel de sarcini. Asadar, daca testele concluzionaza ca nu esti insarcinata, cel mai probabil nu esti.
Daca esti totusi nelistita, viziteaza medicul ginecolog si te va sfatui acesta cel mai bine.