| tellmedontgiveup a întrebat:

Am ceva probleme. Cu un an in urma am cunoscut un baiat, ne-am imprietenit si am descoperit ca avem foarte multe lucruri in comun. Simtind ca pot avea incredere in el, cand eram trista sau aveam probleme, el ma ajuta cu sfaturi. Am devenit prieteni apropiati si putem discuta deschis despre orice subiect. Am inceput sa ma atasez de el si fara sa-mi dau seama ca pot strica prietenia noastra i-am spus ca-l plac...mi-a spus ca el iubeste o alta fata care nu il iubeste inapoi dar nu o poate uita si ca ma vede mai mult ca pe o sora. Un timp dupa asta m-a evitat.

Intre timp am incercat sa-mi fac prieteni noi si sa incerc sa-l uit. Am fost cu 8 baieti in 6 luni, pe moment nu ma mai gandeam la el dar de fiecare data cand o relatie se termina cu o despartire sfarseam gandidu-ma la el, la felul in care se comporta, la gandirea lui matura si ca el nu e ca ceilalti mitocani cu care am fost...sad

A inceput sa vorbeasca din nou cu mine si acum suntem prieteni buni. Il iubesc foarte mult cum nu am mai iubit niciun baiat pana acum si am fost cu destui.sigh Chiar nu stiu ce sa mai fac, nu pot sa-i spun ce simt pentru ca nu vreau sa ma evite iar dupa sau mai rau sa nu mai vorbeasca deloc cu mine. sad

Tin sa spun ca am 16 ani si el e mai mare cu 2 ani.

Daca m-ati putea ajuta cu un sfat as fi foarte recunoscatoare! happy Multumesc mult! :*

Răspuns Câştigător
| quickly a răspuns:

As fi vrut sa fiu in situatia lui... Te-as alege pe tine fara discutii, apreciez cand o fata ma iubeste cu adevarat, mai ales daca a fost prietena mea de incredere. Te sfatuiesc sa vorbesti in continuare cu el si sa-l consolezi in legatura cu fata care nu-l iubeste, incearca sa-l faci sa o uite, fa-l sa rada glumiti, face-ti orice ca sa uite de acea fata si o sa se ataseze de tine! Succes mult iti doresc.

8 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Renunta la el.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Ooo da...scuze ca nu iti dau nici un raspuns dar prefer sa nu sti cine sunt... fato LASAL IN PACE ca nu e de tine. Byeeee

| tellmedontgiveup explică (pentru XxBlueRosexX):

raised eyebrows Care e problmea ta? Daca vrei sa ma ajuti atunci bine, daca nu: GTFO!

| XxBlueRosexX a răspuns (pentru tellmedontgiveup):

Sunt o persoana care il cunoaste pe baiatul respectiv de aia ti-am zis mai sus sa il lasi pentru ca nu e de tine...il cunosc foarte bine si stiu ce ii poate capu, cu tine sau alte prietene poate fi dragut dar daca iti va cere vreaodata sa fiti impreuna nu accepta pentru ca ta va face sa suferiwinking

| UndergroundFolklore a răspuns:

Uh...complicated.
Daca nu te iubeste baiatu', n-ai ce face.
Dragoste cu sila nu se face, iar asta inseamna ca nu sunteti "suflete-pereche".

| ana5 a răspuns:

Buna! Nu stiu ce pot sa spun, el a incercat sa te evite ca sa nu suferi, daca tot erati prieteni.Cred ca cel mai bine ar fi sa ii fi alaturi sa incerci sa fiti cat mai apropiati dar fara sa fi obsedata sau prea insistenta.Sa il intrebi pe el ceea ce vrei sa afli adica:Tu ce ai face, daca o fata te0ar respinge...Chestii pe pare vrei sa le afli. Daca tot nu merge cel mai bine ar fi sa incerci sa il uiti desi e greu, mai bine mai devreme, decat mai tarziu cu cat trece timpul cu atat vei suferii mai mult.Bafta!

| Casandra88 a răspuns:

Oarecum ma regasesc si eu in cele spuse de tine..Incearca sa-l eviti o perioada de timp incercand sa-l uiti, cu cat stai mai mult in preajma lui cu atat mai mult te vei atasa de el, gandeste ca el nu ti-a impartasit dragoste si ca te vede doar ca pe o simpla amica acum depinde cum se comporta el cand iar ati inceput sa vorbiti.Incearca si tu sa-ti faci alt anturaj de prieteni in care sa nu fie si el.Astept sa imi spui ce-ai mai facut.te pup happy

| tellmedontgiveup explică:

Multumesc pentru raspuns! happy