| notyourbaby a întrebat:

Am crush pe cineva și îmi place foarte mult de el, e mai mare cu un an ca mine. Dacă tot vine Ziua Îndrăgostiților, m-am gândit să-i trimit o scrisoare anonimă. Sună bine să-mi exprim sentimentele față de el printr-o simplă scrisoare? (nu am vorbit niciodată, nici față în față și nici online) Și dacă da, cum să fac să ajungă scrisoarea la el? Mulțumesc.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In respectiva scrisoarea in mod obligatoriu trebuie sa ai curajul de a-ti dezvalui atat identitatea cat si sentimentele tale. Doar in cazul in care vei proceda intr-un astfel de mod vei putea spera sa primesti un raspuns favorabil sau nu. Vei fi nevoita sa-ti asumi un astfel de risc, fiindca in caz contrar poti fi sigura ca totul este pierdut inca din start. Succes!