| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am cunoscut pe cineva acum câteva luni și ma plăcea mai de mult. Se implica foarte tare și voia sa fie oriunde cu mine. Am început sa ieșim și totul a fost bine, m-a prezentat la prieteni etc. Acum tupa ce totul a mers bine a zis ca nu îl atrag, eu fiind mai închisă prima data cu cineva. Oare ar merita efortul sa ii explic ca eu nu ma deschid asa de repede și ca sa îmi mai dea o sansa?
Va mulțumesc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| rapandula a răspuns:

Comunicarea este baza unei relatii. El trebuie sa iti inteleaga personalitatea cum si tu de altfel trebuie sa i-o intelegi. Daca el nu ia initiativa de a cuminica, de a spune lucrurilor pe nume si a gasi o solutie ca sa va fie bine amandurora, atunci fa-o tu. Spune-i si despre aspectul asta, ca nu esti genul care sa te deschizi imediat, dar nu este suficent. Trebuie sa existe comunicare fara ascunzisuri. Spuneti-va unul altuia ce va deranjeaza la celalat dar si ce ati vrea sa vedeti din partea celuilalt. Vă va ajuta sa va dati seama daca relatia merita sau nu si ce aveti de facut.

| 13AlinaM a răspuns (pentru rapandula):

Îți mulțumesc enorm pentru sfat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand un baiat iti spune ca nu-l mai atragi, de ce ai vrea sa mai insisti?
Da-i pace si daca te place intr-adevar, va realiza ca te-a jignit si te va cauta el.