| LoVe_5814 a întrebat:

Am cunoscut un baiat in vara lui 2010. Dupa fata, am crezut ca este mai mic decat mine, dar de fapt era de aceeasi varsta cu mine (este putin mai scund decat mine)oadata a venit pe strada pe la mine si m-a salutat, stiindu-mi numele, iar eu l-am salutat nestiindu-i numele. Am facut rost de id-ul lui si am stat in acea seara de vorba...

La inceputul scolii s-a mutat la noi la scoala. Relatia de prietenie intre el si mine s-a cam delasat, cand ne intalnim, nici nu na mai salutam, uneori il salut eu si imi raspunde. la scoala il vad mereu prin pauze. cand am fost intr-o zi cu scoala sa impartim niste pliante, era si el acolo. intruna se uita la mine, iar eu cand m-a uitam la el isi lua privirea si se uita in alta parte. Odata, la scoala intarziasem si am alergat. el era in curtea scolii cu un grup de prieteni si stateau de vorba. inca nu se sunase, si el o lua la fuga spre clasa cand m-a vazut. nu stiu de ce nu vrea sa vorbeasca cu mine. Prieteni imi spun ca ma place, poate fi adevarat ca la inceputul verii(2010) se uita numai la mine si nu isi mai lua ochii, iar cand ma uitam la el privirea nu si-o mai schimba, ca acum.

Saptamana trecuta eu ma duceam la farmacie cu unchiul meu si mergeam pe strada. La o cotitura apare si el cu inca un baiat. El era cu skateboard iar celalalt baiat cu bicicleta (tot pe strada). eu am evitat sa ma uit la el, dar cand era mai aproape de mine m-am uitat la el si el se uita la mine. Dupa ce a vazut ca il priveam si-a schimbat repede privirea in alta parte. El si prietenul lui puteau sa mearga pe partea dreapta a strazii (eu si unchiul meu mergeam pe partea stanga iar ei veneau pe dreapta), dar prietenul lui a ramas pe partea dreapta, iar el se tot apropia de mine. El nu este imid. La scoala sta cu un grup mare de baieti. voi ce credeti? ma place sau nu? am sanse? Sincer (FUNDA)

6 răspunsuri:
| yourfriend111 a răspuns:

Sincer daca continuati asa "Nu Aveti Nici O Sansa!
Socializati mai mult...

| lumipapusica a răspuns:

Incearca sa te bagi in seama mai mult cu el
arata-i cum esti u de fapt lasa rusinea un pic deoparte si socializeaza cu el
daca ramaneti asa(in caz ca te place)el o sa creada ca tu nu il placi si o sa isi gaseasca pe altcineva
daca vrei sa afli daca te place fara sa il intrebi direct incearca sa il pacalesti un pic
fai un joc "ce fata ti se potriveste" daca seamana cu tine pune numele tau si vezi cum reactioneaza
iti urez bafta
dai funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of nu este vorba de sanse, este vorba de ce simte si asta iti poti da seama numai dupa o discutie cu el, nu dupa ce spun prietenii.Intr-adevar astea sunt cateva semne ca nu ii esti indiferenta, ca il interesezi dar discuta cu el pana nu e prea tarziu, poate ii e greu sa faca el primul pas chiar daca in aparenta pare a nu fi timid, deci sfatul meu este acela de purta o discutie cu el si in urma acesteia sa iei o decizie. Mult noroc! ( Nu uita sa zambesti si sa nu fi agitata sau sa nu ii arati ca esti!) :*

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Cel mai bine este sa il intrebi deoarece o sa aflii cu adevarat un raspuns. straight face Asta o patesc si eu. Incearca sa te apropii de el. Uite! maine sau azi (daca nu cumva pana la raspunsul meu tu deja esti cu el) incearca sa te apropii de el. Intreaba`l cat e ceasul laughing Eu mai mereu incep sa plang ca proasta laughing si X ma intreaba ce am laughing Daca te intreaba spui si tu ca esti o proasta ( laughing ) ca placi un baiat neotrivit si o sa te intrebe cine e. si tu spui ca el e si asa o sa vezi ce face. Daca rade e chiar un curvar si trebuie sa iti gasesti pe altu` laughing funda? big grin

| alinuytza a răspuns:

Pune o prietena sa il intrebe adc ceva de gen sti am auzit ca o fata te place...happytu o placi? ....si sa zica auzi da tie iti placede X?
si supa rasp poti aflahappy
asa am cat tnahappy

| alinuytza a răspuns:

Intreaba-l daca ii place de cineva si daca evita subiectul e clar ca te placelaughing
fundita?