| Aghireirs a întrebat:

am făcut dragoste cu prietenul meu, fără PREZERVATIV și el a ejaculat pe spate...dar deasupra fundului a mai rămas putina și a curs in jos... dacă ar fi ajuns la vagin exista risc sa rămân însărcinată?
Plss

Răspuns Câştigător
| cristian200313 a răspuns:

Foarte mici sanse, odata ce sperma ajunge in vaginul, vei avea sanse ca sa ramai gravida, odata ce a curs jos pe deasupra fundului, sanse sunt mici.
Sanatate.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un risc MINOR de doar cateva procente (0, 5-1%) ar putea exista insa NUMAI in cazul in care o anumita cantitate din sperma s-ar fi scurs pana in zona vulvei, dar cu conditia strict obligatorie ca in acel moment sa fi fost in una din zilele PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. In orice alta situatie in afara celei precizate, formarea sarcinii este 99, 99% IMPOSIBILA.

| Emilian65 a răspuns:

Riscul de a ramane gravida este mic.

| Andreeush a răspuns:

Sunt șanse mici să fi rămas însărcinată dacă te aflai în perioada fertilă.

| ywar a răspuns:

Pai asta inseamna ca ai facut dragoste cu el? Ai facut sex sau dansul s-a masturbat pe spatele tau... un ***!

| Aghireirs explică (pentru ywar):

Da am făcut dragoste cu el, dar ca sa nu ejaculeze in mine a ejaculat pe mine

| bartsimp a răspuns:

Stai calma..nu o sa ramai gravida..sunt sanse foarte mici