| anonim_4396 a întrebat:

am facut dragoste pentru prima oara (a mea) cu iubitul meu si am facut-o fara prezervativ, el spune ca nu a ejaculat in mine(dar eu stiu ca exista un lichid preejaculator care contine spermatozoizi) dar tot imi e frica, mentionez ca am 15 ani si nu vreau copii... Imi e frica sa nu fiu gravida,iar menstruatia mi-a intarziat cateva zile si am inceput sa ma panichez foarte tare,nu e mereu regulata... dar imi e tare frica, mentionez ca am facut-o acum o saptamana si cateva zile si inca nu pot face testul de sarcina. Iar simptome nu prea am, dar ma simt ametita si cu stari de voma in ultimul timp, sa fie oare de la menstruatie? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclul tau menstrual este NEREGULAT, se poate aprecia ca ar fi fost destul de greu sa reusiti ''performanta'' incat sexul amintit sa fi fost/sa fi ''nimerit'' exact/fix una din zilele perioadei fertile ale unui astfel de ciclu imprevizibil si astfel sa se poata forma o sarcina ipotetica.
De asemenea, luand in considerare afirmatia partenerului tau de sex, conform caruia acesta si-a retinut ejacularea si este sigur ca NU a scapat sperma in vagin, se poate aprecia de asemenea ca NU s-a putut forma o sarcina, astfel ca in acest moment NU poti sa fii insarcinata. De asemenea in acest moment dupa trecerea a doar circa 10 zile de la data intretinerii sexului, este IMPOSIBIL sa apara si/sau sa existe chiar si cea mai infima/mica simptoma de sarcina, astfel ca starile resimtite si mentionate reprezinta de fapt simptome premenstruale care anunta posibila pornire a menstruatiei in zilele urmatoare.
De asemenea informatia si convingerea ta privind existenta unor spermatozoizi in lichidul preejaculator este si falsa si eronata. Pentru a fi pe deplin si mai ales CORECT informata, te sfatuiesc sa accesezi si sa citesti explicatiile oferite urmatoarei intrebari :
https://www.tpu.ro/......ceva-zile/
Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cu ce să te ajutăm?
Oricum faptul e consumat.
Așteaptă un timp și fă un test de sarcină sau du-te la medic.
De ce nu te-ai gândit la riscuri înainte?

| Endoryus a răspuns:

Daca nu vrei sa iti nenorocesti viata de tanara, nu mai face sex fara protectie. Daca el comenteaza, cauta unul mai matur.

| OctavianSps a răspuns:

15 ani? Dumnezeule.

| Gofigi a răspuns:

ASE va jucați voi și pe urmă plângeți

| Lorennn a răspuns:

Buna, te-ai riscat mult fara prezervatitv si ar fi sanse sa ramai gravida. Nu inteleg de ce la 15 ani faci sex fara prezervativ si in primul rand de ce faci sex? Mi se pare aiurea total un copil la 15 ani sa faca sex si deja neprotejat. Ai rabdare fata prima data sa ti se regleze menstruatia nu iti distruge organismul cu porcarii si sex neprotejat.

| Mihnea33545 a răspuns:

Roformulez am 17 ani. Am scris gresit. Sunt sau nu sanse sa raman insarcinata?