| acsva a întrebat:

Am facut petting cu prietenul meu si problema ar fi ca eu sunt foarte, dar foarte paranoica si ca eram in perioada fertila din calculele mele,
Am facut petting cu prietenul meu, mi-a venit menstruatia, cand a trebuit si a curs normal
doar ca acum cand a trebuit sa am ovulatia, au aparut toate secretiile de mucus pe care le aveam dar acela ca albusul de ou nu a aparut si imi fac griji ca poate fi vorba de vreo sarcina. Sa va zic cum s-a intamplat. A avut loc pettingul si el nu si-a atins penisul decat atunci cand l-a scos din pantaloni. Deci daca era lichid preejeculator pe deget a ejaculat in timp ce avea mana in pantalonii mei si dupa ne-am oprit. Deci nu e vorba de sperma.
Pot fi insarcinata? Ma ingrijoreaza faza cu ovualtia si mucusul, ajutor.

5 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

N-ai ganduri, esti doar proasta... extrem de proasta.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Nu ma intelege gresit, dar modul in care pui problema e cam nefericit.

Nu ar fi mai simplu sa cauti o carte sau cateva, sa te informezi si sa nu mai stresezi lumea (pe tine, pe prietenul tau, etc).
Iar daca simti ca e momentul, atunci treci si fa pe bune, lasa pettingul.

| acsva explică (pentru cristimihailov):

As vrea doar sa stiu daca as putea fi insarcinata. atat.

| cristimihailov a răspuns (pentru acsva):

Normal ca nu. Sunt atatea chestii. Tin de anatomie.
Asta iti si spuneam, citeste cateva carti despre asta, sa nu mai stai cu frica.

| monycutzza a răspuns:

Când am practicat și eu acest petting... Vai câte gânduri am avut și eu atunci. Deci te înțeleg perfect când ai anumite gânduri sau ești îngrijorată, dar nu ai de ce. Nu ai cum sa ramai insarcinata din cauza asta. Stai liniștita, stresul nu îți face bine.