| Elifneacsu68845 a întrebat:

Bună TPu..am facut sex cu iubitul meu inainte cu 9 zile pana la ciclu.s-ar putea sa fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul tau menstrual este REGULAT si data calculata de incepere a urmatoarei menstruatii se respecta mereu sau se produce cu diferente foarte mice de +/- 1 maxim 2 zile, atunci intotdeauna cele 9-10 zile situate inaintea zilei menstruatiei urmatoare, fac parte din perioada 100% NEFERTILA a acelui ciclu menstrual. In aceasta perioada a ciclului menstrual, chiar daca sperma ajunge in vagin intentionat sau din ''greseala'' formarea sarcinii este practic IMPOSIBILA. Bineinteles cu acea conditie obligatorie ca data menstruatiei urmatoare sa fie corect calculata/determinata. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Nu, pentru ca nu erai în perioada fertila.