| IIIx333III a întrebat:

Buna TPU ! . Am fost impreuna cu un baiat si am trait niste clipe minunate impreuna, dar acum s-a terminat totul, iar noi am ramas buni prieteni. Ne-am despartit de comun acord, pentru ca dragostea nu mai era ca la inceputul relatiei. Dar totusi, asta nu inseamna ca nu sufar sau ca nu mai am momente cand ma gandesc la 'noi'. Si acum nu vreau comentarii, ci raspunsuri serioase. As vrea sa va intreb cum sa fac sa evit sa ma mai indragostesc ? Nu am nevoie de dragostea unui barbat, pot trai clipe frumoase alaturi de prieteni. Dar pur si simplu, atunci cand plac pe cineva, si totul se transforma in iubire, nu mai pot pune stop si la sfarsit, dupa clipe frumoase petrecute impreuna, tot eu ajung sa sufar. Ofer funda raspunsului cel mai detaliat, legat de ... orice. Cum sa trec peste, cum sa fac sa ma gandesc mai mult la mine . De acum, vreau sa incep un nou capitol din viata mea. In care 'eu' sa fie scris inainte de 'el', sa ma ocup mai mult de mine, de aspectul fizic , dar si de scoala. Daca imi puteti spune orice fel de sfat, legat de viata. in general, dar si sfaturi de beauty sau altele, v-as fi recunoscatoare. Multumesc! . Ofer funda . ^ . ♥

Răspuns Câştigător
| AnonimXS a răspuns:

Dragostea vinee si pleaca! Asta e, tu trebuie sa fii tare si sa mergi inainte, mai devreme sau mai tarziu o sa gasesti pe cineva pe placul tau. Cea ce trebuie sa faci este : sa iesi la cumparaturi, film, suc... cu prieteni, sa mergi la petreceri cluburi... Intr-un cuvant : SA FACI CEA CE.TI PLACE! Cel mai bine ar fi sa incerci sa comunici cu alt gen de persoane, sa cunosti lume noua. Sper ca te.am ajutat cat de cat! Succes :*

1 răspuns:
| mrsantistress a răspuns:

In primul rind mergi si petrece mai mult timp cu prietenii tai de dorit fete ca s anul te indrogastesti, incepe sa faci shopping gindeste ca esti o adolescenta ce doreste o adolescenta minunata nu te gindi la dragoste fa yoga citeste carti))) sper ca te-am ajutat