| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am început o relația cu o tipă acum 6 zile, și azi mi-a spus că vrea să ne despartim că nu știe ce vrea.
Și azi dimineața mi-a trimis un mesaj să o iert și că îi este dor de mine și vrea să mă vadă cât mai repede.
Să-i fie frică de prejudecățile societății?

Răspuns Câştigător
| Cannibal a răspuns:

Probabil nu simte nimic pentru tine și nu vrea sa înceapă relația de frică să nu te îndrăgostești de ea și ea sa te rănească.
De ce iar fi frica de prejudecățile societății?
Cât timp ai sentimente nu te interesează de ceilalți sau de părerile lor.
+ Că cei din zona lgbt nu își arată relațiile in public mai ales în România.
Deci ce prejudecăți ar putea fi atât timp cât știți doar voi de relația voastră?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ti-ar fi frica?
Este doar viata ta, iar orientarea sexuala si deciziile in viata, sunt luate de tine, pentru tine!
Traiesc intr-o lume plina de gay si lesbiene, aici sunt declarati pe fata ce orientare sexuala au, avem chiar si in parlament 1 tipa, care a declarat pe postul national, ca este lesbi.
Deci, care-i problema?
Nu trebuie sa dai socoteala nimanui, iar daca iti este jena sa afirmi public asta, atunci comporta-te normal in societate si lumea nu va banuii nimic, pentru ca este simplu sa privesti 2 fete, ca doua simple prietene, iar in intimitate, este problema voastra ce faceti.

| sofisis a răspuns (pentru Violleta2022):

Degeaba zici, in Romania inca sunt vazuti ca niste ciumati...din pacate sad

| mihai69 a răspuns:

Mai degrabă e indecisă față de sine însăși, de orientarea ei, de sentimentul pentru tine...

| sofisis a răspuns:

Prejudecati....cum ca ce?

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Sunt fată.

| sofisis a răspuns:

Pai puii mei, zi asa. Da, e posibil sa nu ii fie inca, confortabil cu atractia fata de tine si de aceea e atat de instabila.

| sweetangels a răspuns:

Ce prejudecati? laughing

| anonim_4396 explică (pentru sweetangels):

Precizez încă o data ca sunt fata. happy

| leapșa a răspuns:

E in dubii si nu stie ce vrea.

Răspuns utilizator avertizat
| Oxxxxyyymirooon a răspuns:

Pai daca esti fata e cam logic sai fie, e destul de greu pentru o persoană sa aleaga asemenea drumuri in viata, poate se gîndeşte care este alegerea potrivită de astea