| fancyLadyGaga a întrebat:

am luat escapelle in 27 dupa 4 ore de la contactul sexual. Desi a fost unul protejat, ni` s-a parut ca a curs la baza prezervativului asa ca sa ne asiguram am luat si pastila.
Ieri in 29 trebuia sa imi vina menstruatia, si am si sanii durerosi si dureri de spate.

Ar fi vreo posibilitate sa raman insarcinata? Ma obsedeaza gandul. Multumesc anticipat ofer funda

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Nu ai cum sa ramai...nici nu trebuia sa iei pastila, nu inteleg de ce nu intrebi inainte pe cineva. Daca tot te apuci sa faci sex documenteaza-te inainte...

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mica, dar exista. Oricum este prea devreme pentru o concluzie clara.

| zahre a răspuns:

SI daca ramai sa NU faci avort, te implor! Sa nu devii o CRIMINALA!

| Crash0 a răspuns:

Daca ai luat pastila dupa 4 ore e ok, stai linistita

| tinasweetcake a răspuns:

Se poate. dar in cele mai multe cazuri, intarzierea ciclului mentrual e normala. deci mai asteapta vreo 3-4 zile. maxim o saptamana. dupa asta, fa un test de sarcina.

| Purec a răspuns (pentru tinasweetcake):

Nu mai speria lumea aiurea. Nu are cum sa fie insarcinata! Stii ca probabil este speriata de gandul ca ar putea fi si tu totusi vi, si desi nu te pricepi dai sfaturi tampite. Si la ce ma rog ar fi bun un test de sarcina dupa cateva zile? Ai idee macar cum se face corect un test? E o chestie serioasa, nu poti sa bagi frica in ea degeaba...nu e frumos